nový ford tourneo courier | Aktuality | autoweek.cz

Nový Ford Tourneo Courier

Nový Ford Tourneo Courier

09.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Ženevě Ford představil nové Tourneo Courier, které rozšiřuje nabídku velkoprostorových vozů Ford, pětimístné Tourneo Connect a sedmimístnou variantu Grand Tourneo Connect.

Kompaktní Ford Tourneo Courier doplňuje řadu Tourneo. Nová generace modelů řady Tourneo se v nabídce osobních vozů značky Ford zařadí vedle řady MAX.

Pětimístné 4,16 m dlouhé Tourneo Courier je nejmenším členem nové rodiny Tourneo, která se s jeho příchodem rozrůstá také do segmentu malých vozů.

Základem je nová globální platforma pro malé vozy, kterou sdílí s modely Fiesta a B-MAX. Díky dvojici posuvných zadních dveří nabízí Tourneo Courier nejlepší přístup do kabiny ve své třídě. Zadní sedadla jsou asymetricky dělená a sklopná a zajišťují potřebnou flexibilitu vnitřního uspořádání.

Nastavitelné plato zavazadlového prostoru lze umístit do několika různých výšek. Velká středová konzole pojme složku formátu A4 nebo malý notebook. K dispozici jsou i stropní schránky či zásuvka pod sedadlem řidiče. Unikátní dokovací stanice v horní části palubní desky umožňuje cestujícím uložit a nabíjet mobilní zařízení jako mobilní telefon nebo satelitní navigaci.

Výbava bude mimo jiné zahrnovat i komunikační systém Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním, Ford SYNC AppLink, zadní parkovací kameru, Easy Fuel nebo omezovač rychlosti.

Vysoce úsporné zážehové i vznětové motory by měly být nejúspornější v dané třídě. Na přání budou všechny nabízené pohonné jednotky dodávány se systémem Auto-Start-Stop. Půjde o vznětové motory 1,5 Duratorq TDCi (55 kW) a 1,6 Duratorq TDCi (70 kW), popřípadě o zážehový 1,0 EcoBoost (74 kW).

Na evropské trhy bude uveden v polovině roku 2014 a k prvním zákazníkům přijde na jaře 2014. Bude se vyrábět v nové hale továrny Ford Otosan v tureckém Kocaeli.

Evropskou premiéru má v Ženevě i sedmimístné Grand Tourneo Connect, které se zde představuje spolu s pětimístným modelem Tourneo Connect.

Jako první vůz své třídy Tourneo Connect nabídne systém Active City Stop a v jeho výbavě nebude chybět ani Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním, zadní parkovací kamera či mlhové světlomety s funkcí svícení do zatáček.

Tourneo Connect má posuvné boční dveře, flexibilní řešení sedadel a řadu odkládacích prostor včetně stropních schránek ve stylu dopravních letadel. Sedmimístné Tourneo Grand bude mít jako první vůz této kategorie možnost sklápění sedadel ve druhé a třetí řadě naplocho. Zákazníci tak v případě potřeby získají obrovský zavazadlový prostor s rovnou podlahou. Sklopit lze rovněž přední sedadlo spolujezdce pro přepravu dlouhých předmětů.

Pro evropské trhy se budou nabízet vznětové motory 1,6 Duratorq TDCi (55, 70 nebo 85 kW) nebo zážehové 1,0 EcoBoost (74 kW) a 1,6 EcoBoost. Budou vybaveny technologií Ford ECOnetic zahrnující mj. Auto-Start-Stop nebo aktivní mřížku chladiče.

Tourneo Connect vznikl na globální platformě Ford pro vozy segmentu C stejně jako modely Focus nebo Kuga. Pětimístná verze má délku 4,42 m, sedmimístné Grand Tourneo Connect má o 400 mm delší rozvor náprav a celkovou délku 4,82 m. Obě varianty se začnou v Evropě prodávat ke konci roku 2013.

 

  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier
  • Nový Ford Tourneo Courier