nový koleos na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Nový Koleos na český trh

Nový Koleos na český trh

03.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace SUV Renault Koleos má základní cenu 699 900 Kč za verzi Zen Energy dCi 130 4x2. Koleos se bude nabízet také v exkluzivní výbavě Initiale Paris. První vozy zákazníkům v České republice dorazí v září 2017.
Renault uvádí na trh nový Koleos, který se veřejnosti poprvé představil na mezinárodním autosalonu v Pekingu v roce 2016. Evropskou premiéru měl vloni na autosalonu v Paříži.
 
Nový Koleos je skutečné SUV, které má robustní design, nabízí pohon všech kol a pro jízdu v terénu jej předurčuje i velká světlá výška 213 mm. K tomu přidává tradiční přednosti vozů značky Renault: praktický a pohodlný interiér a výbavu známou z ostatních špičkových modelů Renault, například multimediální tablet R-Link 2. SUV s délkou 4673 mm a rozvorem náprav 2705 mm má zavazadlový prostor o objemu 530 l/1677 l.
 
Stejně jako na většině evropských trhů, tak i v České Republice bude Koleos nabízen rovněž v exkluzivní verzi Initiale Paris s metalickým barevným odstínem černá Améthyste, doplňujícím osm dalších barevných odstínů.
 
Nový Koleos se kromě Číny již prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a zemích Jižní Ameriky. Stejně jako předchozí generace vychází z produkce korejské automobilky Samsung Motor a v Koreji se také vyrábí.
 
Nový Renault Koleos nabízí výběr ze tří úrovní výbavy. Cena začíná na 699 900 Kč za verzi Zen Energy dCi 130 4x2. Výbava Zen je k dispozici ve spojení se vznětovým motorem Energy dCi 130 (1,6 l/96 kW, 320 N.m) se šestirychlostní převodovkou a pohonem předních kol a nabízí mj. 17“ kola z lehkých slitin, čalounění v kombinaci látky a koženky, LED denní svícení, přední mlhové světlomety, zadní parkovací senzory, Handsfree kartu Renault, multimediální a navigační systém R-Link 2 s 7” displejem a hudební systém Arkamys.
 
Varianta Intens nabízí výběr ze tří pohonných jednotek: Energy dCi 130 4x2, Energy dCi 175 (2,0 l/128 kW, 380 N.m) se šestirychlostní převodovkou a pohonem všech kol a Energy dCi 175 4x4 se sedmirychlostní převodovkou CVT X-Tronic. Cena verze Intens začíná od 749 900 Kč a k výbavě Zen přidává mj. 18“ kola z lehkých slitin, světlomety LED Pure Vision, zatmavená zadní okna, elektrochromatické vnitřní zrcátko, zadní a přední parkovací senzory, parkovací kameru, zadní sedadla s asymetricky děleným opěradlem s funkcí Easy Break a multimediální a navigační systém R-Link 2 s 8,7” displejem.
 
Vrcholná výbava Initiale Paris je k dispozici exkluzivně ve spojení s motorem Energy dCi 175 X-Tronic a pohonem všech kol s cenou od 979 900 Kč. Initiale Paris nabízí i 19“ kola z lehkých slitin s designem Initiale Paris, kožené čalounění Nappa v černé barvě nebo v odstínech šedé, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru s možností otevření pohybem nohy pod zadním nárazníkem, větraná a vyhřívaná přední sedadla a špičkový audiosystém Bose Surround Sound System s 12 reproduktory. V jeho výbavě jsou i asistenční systémy včetně parkovacího asistentu Easy Park Assist.
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh
  • Nový Koleos na český trh