nový seat leon st | Aktuality | autoweek.cz

Nový Seat Leon ST

Nový Seat Leon ST

06.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové kombi se sportovním charakterem, odvozené od nové generace Seatu Leon, má vyvážené proporce a objem zavazadlového prostoru 587 až 1470 l. Díky modulové platformě má lehkou konstrukci a dosahuje vysokou hospodárnost v provozu i při výrobě.

Design nového Leonu ST přebírá stylistické prvky značky Seat. Navíc přidává výborné užitné vlastnosti pro každodenní využitelnost mj. i díky objemu zavazadlového prostoru 587 l, který lze zvětšit až na 1470 l sklopením opěradel zadních sedadel, takže do Leonu ST je možno snadno naložit i velké předměty.

Jízdní vlastnosti, ovladatelnost a dynamika vycházejí ze stejného základu jako u modelů Leon a Leon SC. Pro nový Seat Leon ST je nabízena celá řada dalších nejmodernějších asistenčních systémů. Společně s multikolizní brzdou, která je součástí sériové výbavy, mezi ně patří systém sledování únavy řidiče a dva asistenční systémy založené na kamerovém snímání okolí, asistent dálkových světlometů a asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

Nabídka technicky vyspělých prvků výbavy na přání, mezi něž patří přední LED světlomety, byla rozšířena. Pro verzi FR Seat nabízí nejnovější generaci adaptivního podvozku DCC se třemi různými jízdními režimy. Na přání dodávaný dynamický paket zahrnuje DCC a progresivní řízení, které snižuje ovládací síly na volantu při parkování a zároveň vylepšuje ovladatelnost přímější charakteristikou řízení na silnicích plných zatáček.

Novinkou mezi asistenčními systémy nabízenými pro Seat Leon je adaptivní tempomat ACC. Systém založený na radarovém senzoru udržuje nastavenou rychlost jízdy a vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla automatickou akcelerací a brzděním. Rychlost je nastavitelná v rozsahu od 30 do 160 km/h. ACC lze objednávat pro vozy s mechanickou převodovkou i s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Všechny motory pracují s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním. Na českém trhu jsou stejně jako u pětidveřové verze nabízeny motory TDI a TSI se zdvihovým objemem od 1,2 do 2,0 litru, které poskytují nejvyšší výkon od 63 kW (86 k) do 132 kW (180 k).

Nízké hodnoty spotřeby paliva jsou výsledkem systematicky realizované lehké konstrukce. Leon ST má v základní podobě hmotnost 1233 kg, takže je nejlehčím kombi ve své třídě a je jen o 45 kg těžší než pětidveřový Leon. 

  • Nový Seat Leon ST
  • Nový Seat Leon ST
  • Nový Seat Leon ST
  • Nový Seat Leon ST
  • Nový Seat Leon ST