pět elektromobilů smart ed u sixtu | Aktuality | autoweek.cz

Pět elektromobilů smart ed u Sixtu

Pět elektromobilů smart ed u Sixtu

11.06.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ve spolupráci s energetickou společností E.ON a Mercedes-Benz je Sixt první autopůjčovnou nabízející v České republice pronájem elektromobilů smart ED.

Sixt se po zařazení 40 vozidel na zemní plyn stal znovu prvním nabízejícím firemním zákazníkům i soukromníkům vozy smart ED s elektrickým pohonem. Leasingoví zákazníci mohou tyto elektromobily nejprve otestovat v rámci krátkodobých výpůjček a pak případně zařadit do svých autoparků. Současně tuto novou nabídku Sixtu využijí i ti, kteří potřebují dopravní prostředek s extrémně nízkými provozními náklady.

Vzhledem k nízkým nákladům spojených s provozem elektromobilu se očekává zájem nejen ze strany fanoušků nových technologií, ale také studentů a běžných občanů. Cena pronájmu vozidla je 499 Kč vč. DPH, přičemž tato částka není nijak vázána na ujetý počet kilometrů. Náklady spojené s jedním nabitím v domácnosti se pohybují do 100 Kč.

Zákazník dostane vozidlo vždy plně dobité. Sixt má připravenu i asistenční službu pro případ, že by řidič nedbal informací přístrojů a skončil s vybitými akumulátory. Asistence umožní rychlé dobití i možnost odtahu. Pro domácí dobíjení je ve vozidle kabel se třemi typy koncovek. Smart ED se dobíjí výhradně z běžné sítě 230 V, přičemž vyžaduje jištění nejméně na 16 A.

Elektromobily zapůjčila do zkušebního provozu společnost E.ON. „Vnímáme to jako další krok k našim zákazníkům, být jim partnerem pro energeticky úsporná řešení a efektivní využívání energetických zdrojů,“ říká předseda představenstva E.ON Czech Holding Michael Fehn. Elektromobily je možné si pronajmout na dvou pobočkách Sixtu v Praze nebo nechat přistavit na firemní či domácí adresu.

„Díky spolupráci se Sixtem můžeme testování unikátních elektromobilů smart ed zpřístupnit i zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří by jinak neměli možnost si tento sériově vyráběný elektromobil vyzkoušet a to zejména vzhledem k nízké dostupnosti elektromobilů na trhu vůbec,“ říká manažerka projektu Smart Mobility společnosti E.ON Eva Šelepová.

Úsporná vozidla smart ed se již roku 2008 s úspěchem začala používat v Londýně. Od prosince 2010 je využívá společnost E.ON i v České republice, od ledna 2011 pražská záchranná služba, od února pražská zoologická zahrada a od května ekologický hotel Mosaic House, první CO2 neutrální hotel v ČR.

Přímá rezervace vozu je možná na internetových stránkách www.sixt.cz. Rovněž je možné si vůz pronajmout přímo na dvou pobočkách společnosti Sixt v Praze nebo si jej nechat přistavit přímo na firemní nebo domácí adresu.

Další inovativní krok ze strany Sixtu umožnila spolupráce s energetickou společností E.ON, která je partnerem celého projektu. Ve spolupráci s E.ON jsou připravena nabíjecí místa, jedno na pobočce Sixtu na pražském letišti a druhé místo s dvojitou dobíjecí stanicí před budovou pražského hotelu Hilton. Na obou je možné vůz dobít zdarma.

"Ve spolupráci se Sixtem E.ON zákazníkům nabízí skutečné řešení, a to nejen ve formě elektromobilu, ale celý potenciál. Od roku 2009 jsme začali půjčovat vozy Mercedes-Benz B180 NGT na CNG a dnes jich už poskytujeme 35 kusů. Vloni jsme nabídku vozidel Mercedes-Benz třídy B NGT doplnili o domácí plničku zemního plynu (CNG). Spolu se Sixtem poskytujeme možnost vyzkoušet si elektromobil za dostupných podmínek. Vozy smart ED budou k dispozici ve dvou pražských pobočkách - na letišti Ruzyně a u hotelu Hilton," říká vedoucí marketingu E-ON Martin Dvořák.

Smart ED, jehož dovozcem je společnost Mercedes-Benz, je dvoumístné vozidlo s kapacitou akumulátoru umožňující dojezd až 135 km (závisí na vnějších provozních podmínkách - v zimě např. klesá na asi 100 km). Výkon vozu může být ovlivněn používáním klimatizace nebo topení.

Generální ředitel skupiny Sixt František Pačes při představení projektu řekl: "Chceme přispět k ekologickému rozvoji autoparků v rámci České republiky. Navazujeme na zkušenosti kolegů z okolních zemí, kde Sixt rovněž implementoval elektroauta do svých autoparků. Naplňujeme tak naši vizi inovátora trhu.“ zdůvodnil zařazení vozů do flotily půjčovaných vozidel František Pačes, generální ředitel skupiny Sixt.

 

  • Pět elektromobilů smart ed u Sixtu
  • Pět elektromobilů smart ed u Sixtu
  • Pět elektromobilů smart ed u Sixtu
  • Pět elektromobilů smart ed u Sixtu