pošta v německu může cestovat elektricky | Aktuality | autoweek.cz

Pošta v Německu může cestovat elektricky

Pošta v Německu může cestovat elektricky

20.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dopisy a balíčky budou po Německu brzy doručovány vozidly s elektrickým pohonem. V Arhemu a Klettwitzu probíhá intenzívní testování. Deutsche Post DHL plánuje používání 50 vozidel. 

Společnost StreetScooter a institut RWTH z university v Cáchách spolupracují na vývoji elektrického vozidla, které je speciálně upraveno pro potřeby doručování dopisů a balíků. Po testech v laboratořích DEKRA pro testování a certifikaci v nizozemském Arnhemu a v Testovacím centru DEKRA v německém Klettwitzu dostalo prvních 50 vozidel povolení k provozu.

Odborníci v Arnhemu provedli důkladné prošetření elektromagnetické kompatibility vozu (EMC). Po těchto testech následovala technická schvalovací prověrka v Klettwitzu, která trvala několik dní. Během ní se nejprve zkoumaly komponenty související s bezpečností jízdy, jako jsou brzdy a řízení. Vozidlo mělo během náročných testů na tratích DATC prokázat svou bezpečnost při jízdě.

Poté odborníci zkoumali bezpečnost řady prvků, jako jsou osvětlení, zrcátka, zorné pole a vnější rohy, a zjišťovali, zda vyhovují předpisům. Vzhledem k tomu, že StreetScooter je elektrické vozidlo, neprováděl se v jiných případech povinný emisní test. Elektrická bezpečnost vozu se však testovala při rozsáhlých měřeních, aby se vyloučilo jakékoli nebezpečí, které by mohlo způsobit vysoké napětí ve vozidle.

Odborníci organizace DEKRA v Arnhemu a Klettwitzu otestovali celkem 50 vozidel a pak schválili individuální postup při registrace. Poté by vozy měly absolvovat vytrvalostní testování v každodenních podmínkách u společnosti Deutsche Post DHL. Při rozvozu dopisů a balíků musí být vozidla schopná absolvovat 200 zastávek. Rozvoz probíhá 300 dní v roce. Padesátka vozidel se bude používat v pilotním projektu „Doručování v Bonnu bez uhlíkové stopy“ a rovněž v různých doručovacích základnách po celém Německu.

V průběhu vývojové fáze DEKRA vývojářům pomáhala jako poradce.

  • Pošta v Německu může cestovat elektricky
  • Pošta v Německu může cestovat elektricky
  • Pošta v Německu může cestovat elektricky