Výsledky hledání | autoweek.cz

Výsledky hledání

 • Listopadový vzestup registrací v EU

  15. 12. 2009 - Listopadový vzestup registrací v EU

  Během listopadu bylo v Evropě, tj. zemích EU a EFTA ale bez Malty a Kypru, nově zaregistrováno o 26,6 % nových osobních automobilů více než před rokem. Tehdy evropský trh vykázal meziroční propad o 25,8 %.
 • Ocenění AUTOBEST pro rok 2010 získává Chevy Cruze

  14. 12. 2009 - Ocenění AUTOBEST pro rok 2010 získává Chevy Cruze

  Chevrolet Cruze zísal hlavní ocenění v rámci ankety AutoBest 2010 jako nejlepší automobil pro průměrného zákazníka v regionu AutoBest, tedy střední a východní Evropy. Společnost Hyundai Motor Europe byla zvolena jako Společnost roku (CompanyBest 2009).
 • Švédové nechtějí zachraňovat Saab

  05. 12. 2009 - Švédové nechtějí zachraňovat Saab

  Jednání o převedení Saabu na švédskou společnost Koenigsegg neuspěla. Švédská vláda ale vylučuje, že by chtěla zasahovat do zachraňování automobilky.
 • Los proti autu

  28. 11. 2009 - Los proti autu

  Obyvatelé jižních států, kteří pravděpodobně nikdy nepotkali losa, si možná neuvědomují, jakou škodu jim může způsobit. A nejde jen o nechvalně proslulý Losí test. Obrovitý los nejen poničí automobil, ale může vás zabít.
 • Elektrické automobily ženou automobilový průmysl do pasti

  10. 11. 2009 - Elektrické automobily ženou automobilový průmysl do pasti

  Guido Reinking na stránkách Automotive News Europe zveřejnil zajímavou úvahu nad dopadem rozšiřování výroby vozidel s elektrickým pohonem.
 • GM HydroGen4

  06. 11. 2009 - GM HydroGen4

  Vozy s palivovými články mají výhodu podstatně delšího dojezdu než auta s akumulátory, rychleji doplňují pohonné hmoty a přitom neprodukují žádné emise (jedná se o tzv. ZEV - Zero Emission Vehicle). Jejich přednosti se proto neuplatní jenom v městském provozu, jako v případě elektromobilů.
 • Nový supersport Lexus LFA

  23. 10. 2009 - Nový supersport Lexus LFA

  Automobilka Lexus představila na tokijském autosalonu prototyp svého nového supersportovního vozu LFA, který začne vyrábět v sériové podobě na sklonku příštího roku. Lexus LFA bude vyroben pouze v 500kusové limitované edici a jeho přibližná cena se bude pohybovat okolo 375 000 eur.

   

   

 • Tesla zřídila servis do domu - není zrovna laciný

  18. 10. 2009 - Tesla zřídila servis do domu - není zrovna laciný

  Americký výrobce sportovních elektromobilů Tesla Motors zatím ještě mnoho aut neprodal (ty se nicméně na rozdíl od jiných, o nichž se jen píše, už se počítají na stovky), ale přesto se o něm neustále píše v médiích. Jeho nejnovější nápad je velmi zajímavý, i když pro zákazníky dost drahý.

 • Skvosty zničené šrotovným: corvetty, camara, mustangy, dokonce i Bentley

  15. 10. 2009 - Skvosty zničené šrotovným: corvetty, camara, mustangy, dokonce i Bentley

  Obětí šrotovného, financovaného americkou vládou, se stala celá řada unikátních vozů. Jsou mezi nimi například i Bentley Continental R, Aston Martin DB7 Volante z roku 1997 nebo Maserati Quattroporte z roku 1985. Pokud se však na situaci podíváme podrobněji, zjistíme, že potupnému údělu neunikly mnohé vozy, se kterými mnozí nadšenci každodenně jezdí, jako jsou mustangy, camara nebo dokonce i některé corvetty, neboť měly zničené motory a pomačkanou karoserii.

 • Září v Evropě přineslo růst nových registrací

  15. 10. 2009 - Září v Evropě přineslo růst nových registrací

  V evropských zemích, do nichž se zahrnují státy EU a EFTA, vzrostl během září počet nových registrací osobních automobilů o 6,3 % v porovnání se zářím roku 2008. Napomohly tomu šrotovací prémie v některých zemích a právě tyto země vykázaly největší nárůst. Nové registrace od počátku roku ale jsou i nadále menší o 6,6 %.


<< < 116 / 218  > >>