renault koleos prošel modernizací | Aktuality | autoweek.cz

Renault Koleos prošel modernizací

Renault Koleos prošel modernizací

22.07.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizovaný Renault Koleos měl světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Buenos Aires. Kompaktní SUV se představilo s novou vizuální identitou značky Renault.

Renault přichází s další modernizací crossoveru Koleos. Proti té předchozí se mění i vzhledově. Nový design Renaultu Koleos se proměnil především na přední masce, použitím dvoubarevných disků kol a chromovaným bočním lištám. Vnější zpětná zrcátka jsou vybavena směrovými světly LED.

Renault Koleos dostal integrovaný multimediální systém Renault R-Link s dotykovým 7" displejem. Renault R-Link sdružuje funkce, které jsou k dispozici ve 26 jazycích: multimédia - navigace, rádio, telefonování s Bluetooth a audiostreaming, možnost připojení přenosných zařízení. Rovněž nabízí služby týkající se vozidla, jakož i přístup do obchodu s aplikacemi Renault R-Link Store, katalogu s více než 50 aplikacemi, které je možné stáhnout z vozidla nebo prostřednictvím PC. Multimediální systém Renault R-Link dle potřeb jeho uživatelů ovládat dotykově nebo joystickem umístěným za řadicí pákou.

Další důležitou novinkou je systém sledování mrtvého úhlu (Blind Spot Warning). Parkovací kamera spolu s předním a zadním parkovacím asistentem poskytuje obraz na displeji systému R-Link. Prvky nadstandardní výbavy doplňuje hands-free karta, asistent při rozjezdu do svahu (Hill Start Assist), systém kontroly rychlosti při prudkém klesání a audiosystém Bose Energy Efficient Series.

Koleos je 452 cm dlouhý a 185 cm široký. K dispozici je s motorem 2,0 dCi ve výkonových verzích 110 kW (150 k) s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou nebo 127 kW (175 k) se šestirychlostní samočinnou převodovkou.

Nabízí se výhradně se systémem pohonu všech kol All mode 4x4, který byl vyvinut v rámci aliance Renault-Nissan. Nabízí na výběr ze tří režimů: Auto, LOCK pro jízdu na povrchu s omezenou přilnavostí (sníh, bláto, zem) a 2WD.

Cena začíná na 704 900 Kč, přičemž Renault na vůz poskytuje pětiletou záruku (resp. na 100 000 km). Pro firemní klientelu jsou připraveny speciální podmínky.

  • Renault Koleos prošel modernizací
  • Renault Koleos prošel modernizací
  • Renault Koleos prošel modernizací
  • Renault Koleos prošel modernizací
  • Renault Koleos prošel modernizací