renault twingo s velkou proměnou | Aktuality | autoweek.cz

Renault Twingo s velkou proměnou

Renault Twingo s velkou proměnou

01.08.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault uvolnil první obrázek modernizované podoby modelu Twingo. Veřejnosti se představí na autosalonu ve Frankfurtu. Jde sice jen o modernizaci uprostřed životního cyklu modelu, ale zásadní změna podoby přináší první ukázku nového designu značky.

Renault modelem Twingo vytvořil zcela nový segment trhu na nějž mnoho let konkurence nedokázala zareagovat. První generace tohoto vozu se díky tomu vyráběla neobvykle dlouho od roku 1992 pro roku 2007, kdy ji vystřídala ta současná, vytvořená na upravené platformě modelu Clio II. generace.

Modernizované Twingo si samozřejmě uchovává základní profil toho stávajícího. Jsou na něm ale použity nové stylistické prvky, které byly zatím k vidění jen u konceptů DeZir, R-Space a Captur. Je tak první ukázkou nového stylu zaváděného novým šéfem designu Laurensem van den Ackerem. Ten k tomu říká: "Chceme dát našim vozům více osobitosti."

Pod zvětšeným logem je široká maska chladiče. Nově pojatá příď dodává vozu mnohem výraznější vzhled.

Nejmenší model Renaultu se tak stává prvním, který přichází s novou identitou. Kromě nové přídě a úprav zádě ale nelze očekávat žádné zásadnější změny v uspořádání interiéru, ale Renault slibuje zlepšení jeho výbavy. Už pro rok 2013 se totiž připravuje zcela nová generace tohoto modelu. Ta vzniká v rámci společného projektu s Daimlerem na platformě s pohonem zadních kol sdílené s připravovaným čtyřdveřovým vozem Smart. První skutečně novým vozem kompletně navrženým podle principů van der Ackera bude až příští rok zcela nová generace modelu Clio.

Twingo se už čtyři roky vyrábí ve slovinském Novom Mestě. Vloni se jej prodalo 153 599 kusů, tedy o 14 % méně než o rok dříve. Předpokládá se, že se první vozy s novou podobou začnou prodávat ještě do konce letošního roku.

 

  • Renault Twingo s velkou proměnou
  • Renault Twingo s velkou proměnou
  • Renault Twingo s velkou proměnou