renault ukázal talisman kombi | Aktuality | autoweek.cz

Renault ukázal Talisman kombi

Renault ukázal Talisman kombi

27.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po velkém sedanu Talisman už Renault odhalil i podobu druhé karosářské verze kombi. Přijde do prodeje v první polovině roku 2016 s unikátní nabídkou řízení všech kol 4Control, aktivním tlumením a technologií Multi-Sense. Poprvé k vidění bude v půlce září na autosalonu ve Frankfurtu.
Segment velkých vozů představuje v Evropě více než milion prodaných vozů ročně. Z toho je 54 % s karoserií kombi. Renault Talisman kombi (Grandtour) chce z tohoto počtu získat významný podíl pomocí elegantního designu a praktičnosti. Talisman Grandtour bude rovněž k dispozici v exkluzivní verzi Initiale Paris.
 
Kombi Talisman má stejné rozměry jako sedan, tedy rozvor náprav 281 cm a délku 486 cm. K tomu přidává zavazadlový prostor o objemu 572 l s využitelnou délkou 1116 mm, který lze zvětšit sklopením zadních sedadel až na téměř 1700 l a délku 2010 mm. Profil karoserie kombi umožnil zvětšit prostor pro hlavu cestujících na zadních sedadlech.
 
Úplnou novinkou v tomto segmentu je nabídka kombi s řízením všech kol 4Control a aktivním tlumením pérování. Prostřednictvím systému Renault Multi-Sense má řidič možnost zvolit jeden ze čtyř předprogramovaných režimů (Comfort, Sport, Neutral a Eco) nebo si připravit vlastní nastavení
 
Také Talisman Grandtour bude vybaven integrovaným multimediálním tabletem Renault R-Link dostupným se 7“ nebo 8,7“ displejem. Jeho prostřednictvím jsou k dispozici funkce navigace, audio a ovládání klimatizace. Ovládání je přes dotykovou obrazovku nebo otočným ovladačem na středové konzoli.
 
Další inovací je komplexní nabídka asistenčních systémů ADAS, zahrnující adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), systém aktivního brzdění v kritické situaci AEBS (Active Emergency Braking System), výstrahu vybočení z jízdního pruhu LDW (Lane Departure Warning), výstrahu nebezpečné vzdálenosti SDW (Safe Distance Warning), sledování dopravního značení s výstrahou překročení povolené rychlosti TSR/OSP (Traffic Sign Recognition with Over Speed Prevention), sledování mrtvého úhlu BSW (Blind Spot Warning), zpětnou kameru, automatické světlomety AHL (Automatic Headlights), elektronickou parkovací brzdu, parkovací senzory a parkovací asistent.
 
Motory v nabídce jsou dva zážehové (Energy TCe 150 a Energy TCe 200) a tři turbodiesely (Energy dCi 110, Energy dCi 130 a Twin turbo dCi 160).
  • Renault ukázal Talisman kombi
  • Renault ukázal Talisman kombi
  • Renault ukázal Talisman kombi
  • Renault ukázal Talisman kombi