sedan střední třídy renault talisman | Aktuality | autoweek.cz

Sedan střední třídy Renault Talisman

Sedan střední třídy Renault Talisman

27.12.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault Talisman bude od 15. 1. oficiálně uveden na český trh s cenou začínající na 619 900 Kč za verzi Life s motorem Energy dCi 81 kW. V tento den budou vozy představeny v showroomech. Do 15. ledna platí časově limitovaná speciální nabídka Talisman Premiere Edition.
Po řadě nových modelů Renault přichází také s novou nabídkou ve střední třídě. Nový velký sedan Talisman představuje obnovu nejvyšší řady Renault. Zaměřuje se na náročné zákazníky, mezi kterými jsou soukromí majitelé, podnikatelé a zejména společnosti provozující vozové parky. Od jara 2016 bude nabízen také v kombi verzi Grandtour. Obě varianty bude vyrábět továrna v Douai ve Francii.
 
Talisman, stejně jako Espace nebo Kadjar, využívá platformu CMF (Common Module Family) Aliance Renault-Nissan, využívající modulární koncepci a standardizované komponenty. Klíčem je použití velkých modulů, které vždycky tvoří jednu část vozidla – přední a zadní pomocný rám, kokpit, motorový prostor, elektrická a elektronická instalace. Dané moduly existují ve dvou nebo třech verzích, ale všechny se vyznačují stejnou standardní architekturou komponent. Mohou být podle potřeb kombinovány za účelem vytvoření sedanu, SUV nebo sportovního vozidla. Talisman sdílí velké moduly s novým Espace, což umožňuje použití většího počtu prvků výbavy díky snížení nákladů na výrobu jednotlivých modelů.
 
Talisman je dlouhý 4848 mm při rozvoru náprav 2808 mm. Nabízí zavazadlový prostor o objemu 608 l. Talisman může být v závislosti na úrovni výbavy vybaven světlomety Pure Vision s technologií full LED.
 
Pro Talisman je připravena pětice motorů o relativně nízkém zdvihovém objemu 1,6 litru, ale s vysokým výkonem a účinností. Oba zážehové motory Energy TCe 150 (1,6 l/110 kW) a Energy TCe 200 (1,6 l/147 kW) budou exkluzivně vybaveny dvouspojkovou sedmirychlostní převodovkou EDC. Vznětové motory Energy dCi 110 (1,6 l/81 kW) a dCi 130 (1,6 l/96 kW) se budou dodávat v kombinaci s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou. Stejně jako u nového Espace bude motor Energy dCi 160 (1,6 l/118 kW) přeplňovaný dvěma turbodmychadly nabízen výlučně v kombinaci s dvouspojkovou šestirychlostní převodovkou EDC.
 
Stejně jako nový Espace je i Talisman vybaven technologií Multi-Sense, ale využívá výhody této inovace, nabízející různé režimy jízdy, ještě více. Systém Multi-Sense ovládá především systém 4Control, elektronicky řízené tlumiče, řízení, motor a převodovku EDC. Dále obsluhuje palubní přístroje, jakož i zvuk motoru a ambientní osvětlení. Díky této výbavě umožňuje Talisman volbu ze čtyř předprogramovaných režimů Comfort, Sport, Eco a Neutral a k dispozici je také individuálně nastavitelný režim.
 
Digitální přístrojový displej umožňuje individuální nastavení uspořádání. Doplňuje jej barevný head-up displej. V základní verzi Talisman nabízí autorádio s 4,2“ obrazovkou, ve střední úrovni multimediální tablet R-Link 2 orientovaný na šířku se 7“ displejem. Nejvyšší varianta R-Link 2 má 8,7“ obrazovku orientovanou na výšku se špičkovým audiosystémem Bose Surround. Multimediální systém R-Link2 je doplněn katalogem aplikací R-Link Store. Navigace u verze 8,7“ poskytuje realistický obraz se 3D zobrazením budov. R -Link 2 řídí kromě klasických funkcí, jako jsou navigace, audio nebo klimatizace, také asistenty řízení a intuitivní přístup k různým personalizacím režimů systému Multi-Sense. Dotyková obrazovka je doplněna tlačítky rychlé volby, otočným kolečkem na středové konzole a dalšími ovladači na volantu.
 
Po modelu Espace také Talisman získává pro nejvyšší úroveň výbavy značku Initiale Paris, která je synonymem toho nejlepšího v oblasti komfortu od firmy Renault.
 
Základní cena verze Life s motorem Energy dCi 110 je 619 900 Kč zahrnující záruku na 5 let nebo 150 000 km včetně Premium Assistance po celou dobu záruky. Vrcholná varianta Initiale Paris přijde na 959 900 Kč s motorem Energy TCe 200 resp. na 984 900 Kč s motorem Energy dCi 160, v obou případech s převodovkou EDC. Speciální nabídka Premiere Edition je za 669 900 Kč s motor Energy TCe 150 a převodovkou EDC nebo motor Energy dCi 130 s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou.
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman
  • Sedan střední třídy Renault Talisman