škoda auto rozšiřuje datové centrum | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto rozšiřuje datové centrum

Škoda Auto rozšiřuje datové centrum

24.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Datové centrum Škoda Auto je největším soukromým podnikovým výpočetním a paměťovým centrem v České republice. Ve své finální podobě bude mít 500 racků na ploše téměř 1700 m2. V centru povede 210 km kabelů.
Škoda Auto rozšiřuje datové centrum ve svém hlavním sídle v Mladé Boleslavi. Výpočetní výkon datového centra v Mladé Boleslavi bude ve srovnání s dosavadním stavem postupně navýšen. V případě High Performance Computingu bude v budoucnu výkon až desetkrát vyšší. Centrum pak bude disponovat kapacitou 15 petaFLOPS (floating point operations per second), což představuje 15.000.000.000.000.000 výpočetních operací za sekundu a bude mít příkon 10 MW. Jde tak o největší podnikové soukromé datové centrum v České republice. V budoucnu v centru bude až 6500 serverů na ploše téměř 1700 m2 uložených do 500 racků. V centru bude položeno 210 km elektrických kabelů. Každou hodinu chladicím okruhem proteče více než 4200 m3 směsi vody s glykolem. Odpadní teplo, vzniklé při vodním chlazení, bude využito k vytápění kanceláří.
 
Rozšířené datové centrum slouží jako datové úložiště a výpočetní centrum. Největšími jeho uživateli jsou oblast Technického vývoje a oblast Výroby a logistiky. Kapacita datového centra je mimo jiné využita pro virtuální realitu, vizualizace a simulace. Pro některé z těchto technologií si společnost Škoda Auto sama vyvinula software. Kromě toho se tu budou v budoucnu ukládat i data vozů Škoda, připojených přes internet.
 
Jako jedna z nejrychleji rostoucích oblastí společnosti Škoda Auto hledá oddělení IT talentované zaměstnance, kteří budou spolupracovat na vývoji informačních a výpočetních systémů. Uchazeče čeká moderní pracovní prostředí, vybavené nejnovějšími technologiemi, a tým nejlepších odborníků ve svém oboru. Aktuálně nabízí Škoda IT 44 volných míst, do konce roku má být obsazeno 80 míst.
 
Důsledná digitalizace podniku je jedním z pilířů Strategie 2025. V ní společnosti Škoda Auto definovala hlavní oblasti budoucího rozvoje podniku. Kromě toho se firma zaměřuje i na to, jak proměnit převratné změny v automobilovém průmyslu prostřednictvím elektromobility, autonomního řízení a konektivity v další růst.
 
  • Škoda Auto rozšiřuje datové centrum
  • Škoda Auto rozšiřuje datové centrum
  • Škoda Auto rozšiřuje datové centrum
  • Škoda Auto rozšiřuje datové centrum
  • Škoda Auto rozšiřuje datové centrum