volkswagen golf variant na český trh | Nové modely | autoweek.cz

Volkswagen Golf Variant na český trh

Volkswagen Golf Variant na český trh

25.06.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace kombi Volkswagen Golf Variant přichází na český trh s cenou začínající na 378 900 Kč. Přináší nejen nový design, ale zásadní proměnu konstrukce proti svému předchůdci, který ve skutečnosti byl modelem Jetta s karoserií kombi.

První generace kompaktního kombi Golf Variant se objevila na trhu před 20 lety. Od té doby se prodalo více než 1,8 milionu těchto vozů. Odcházející generace byla odvozena ze sedanu Jetta, určeného především pro severoamerický trh. S evropským golfem ji spojovala jen stejná platforma PQ35 (A6). Nový Golf Variant vznikl s využitím stejné modulové platformy MQB jako VII. generace hatchbaku Golf. Díky tomu využívá i veškeré technické inovace nové generace.

Nový Golf Variant převzal od VII. generace hatchbacku Golf design přídě a vzhledově se od něj odlišuje až od zadních dveří. Nový Golf Variant je s  délkou 4562 mm o 307 mm delší než hatchback. V porovnání s předchůdcem nabízí o 100 l větší zavazadlový prostor se základním objemem 605 l. Po sklopení zadních sedadel a při využití celé výšky interiéru až ke stropu vzroste až na 1620 l (předchůdce měl 1495 l).

Stejně jako všechny modely Golf je i Golf Variant sériově vybaven systémem Start-Stop a režimem rekuperace kinetické energie. Jako první kombi na světě disponuje inovativní multikolizní brzdou, která po nárazu automaticky brzdí vozidlo, aby zabránila sekundárním kolizím.

Stejně jako v hatchbacku mají zákazníci na výběr zástupce dvou zcela nových generací zážehových (TSI) a vznětových (TDI) motorů. Zpočátku se jedná o zážehové 1,2 TSI s výkonem 63 kW (85 k), resp. 77 kW (105 k), které doplňuje 1.4 TSI vyladěný na 90 kW (122 k) resp. 103 kW (140 k). Turbodiesely jsou 1,6 TDI o výkonu 77 kW (105 k) a 2,0 TDI se 110 kW (150 k). Převodovky jsou pěti- nebo šestirychlostní přímo řazené a k dispozici je i dvojspojková samočinná DSG.

Součástí standardní výbavy verze Trendline je mj. automatická klimatizace, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, elektronicky ovládaná parkovací brzda vč. funkce Auto Hold, palubní počítač, systém rozpoznání únavy, rádio Composition Touch s 5“ dotykovým displejem, slot na SD kartu a podélný střešní nosič v černém provedení. Základní cena verze Trendline 1,2 TSI 63 kW/85 k je 378 900 Kč. Cenový rozdíl v porovnání s krátkou variantou vozu Golf je u verze Trendline 29 000 Kč.

  • Volkswagen Golf Variant na český trh
  • Volkswagen Golf Variant na český trh
  • Volkswagen Golf Variant na český trh
  • Volkswagen Golf Variant na český trh
  • Volkswagen Golf Variant na český trh
  • Volkswagen Golf Variant na český trh