nová aliance ve službách motoristů – era automotive | Aktuality | autoweek.cz

Nová aliance ve službách motoristů – ERA Automotive

Nová aliance ve službách motoristů – ERA Automotive

23.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Europ Assistance, Falck, RAC a VHD oznámily vznik nové evropské aliance v odvětví služeb motoristům ERA Automotive.
Společnosti Europ Assistance, Falck, RAC a VHD, jež patří k předním evropským poskytovatelům asistenčních služeb motoristům, oznámily vznik evropské aliance silničních služeb ERA Automotive. Exkluzivní partnerství si klade za cíl rozšířit globální pokrytí a dosáhnout bezkonkurenční úrovně technické odbornosti i zákaznické zkušenosti v segmentu silničních služeb.
 
ERA Automotive - celoevropský partner pro služby motoristům
Spojením vzájemně se doplňujících odborných zkušeností společností Falck, RAC, VHD a Europ Assistance i geografické působnosti, zahrnující Velkou Británii, Skandinávii, Pobaltí i celou kontinentální část Evropy, vzniklo jedinečné partnerství v segmentu služeb motoristům. Aliance těží právě z této charakteristické identity, která jí umožňuje pokrýt téměř všechny evropské země.
 
„Naše exkluzivní aliance se může opřít o naše společné zkušenosti s poskytováním silniční asistence a může tak společnými silami vytvořit silného a spolehlivého partnera, který je průkopníkem a jasnou volbou pro výrobce automobilů, leasingové společnosti, správce vozových parků i pojišťovny po celé Evropě,“ vysvětluje Pierre Brigadeau, jenž v Europ Assistance zastává pozici Group Chief Sales & Marketing Officer.
 
Jednoduchost, konzistentnost a inovativnost
S cílem dále rozvíjet odvětví služeb motoristům vytvořili čtyři partneři společnou kulturu a zavázali se, že budou spolupracovat a vůči zákazníkům vystupovat jako jeden partner, že budou vyvíjet a sdílet inovace, aby mohli nabízet inovativní a konzistentní asistenční služby motoristům po celé Evropě.
 
David Wallace, Business Services Director v RAC, dodává: „Naše nová aliance je inspirována třemi hodnotami. První z nich je inovativnost: nové technologie přetvářejí automobilový průmysl, což nás přimělo zamyslet se nad tím, jak jsme dosud poskytovali služby. Druhou je jednoduchost: naším posláním je pomáhat zákazníkům ve složitých situacích, proto je naším společným cílem, aby jejich zkušenost byla co nejlepší. Poslední je konzistentnost: působíme v globálním odvětví, v němž očekáváte, že se vám dostane stejné úrovně služeb, ať se autem vydáte kamkoli.
 
Jednodušší vztahy
Díky odhodlání všech čtyř partnerů spolupracovat nová aliance zaručí jasně danou odpovědnost, transparentnost i zjednodušení obchodních činností prostřednictvím přehledného celoevropského systému správy účtů. Pro zákazníky to bude znamenat jednání s jedinou kontaktní osobou, zlepšení centrálního řízení a větší kontrolu nad svými programy asistenčních služeb po celé Evropě.
 
„Exkluzivní partnerství jde ještě dál a výrazně zjednodušuje služby motoristům. Klientům, kteří pro své řidiče hledají bezchybné služby špičkové kvality, nabízí důvěryhodného partnera, jelikož 99 % zásahů v Evropě zajišťujeme přímo prostřednictvím našich vlastních místních poboček,“ tvrdí výkonný ředitel společnosti Falck Assistance Nordic Lars Vester Pedersen.
 
Europ Assistance
Europ Assistance vynalezla koncepci asistenčních služeb a od svého založení v roce 1963 je partnerem pro milióny zákazníků po celém světě. Je průkopníkem služeb v oblasti péče a mobility a neúnavně usiluje o zlepšování životů lidí v nejsložitějších a nejvíce stresujících situacích tím, že je zbavuje starostí. V segmentu asistenčních služeb motoristům v loňském roce zasahovala u 5 milionů poruch vozů. Skupina Europ Assistance je součástí Generali Group.
 
RAC
RAC je jedničkou i nejinovativnějším poskytovatelem služeb motoristům ve Velké Británii s více než 120 lety zkušeností a nejširším výběrem služeb. S 1500 hlídkami a pobočkami na hlavních britských dálnicích má pověst poskytovatele prvotřídních služeb. Každoročně zasahuje u 2,3 milionu poruch vozidel a poskytne asistenci 8,6 milionu zákazníkům.
 
VHD
VHD je jediným, 100% nezávislým poskytovatelem asistenčních služeb v Nizozemsku. Na asistenční služby VHD spoléhá více než 3,5 milionu motoristů.
 
Falck
Společnost Falck byla založena v Dánsku v roce 1906. V roce 2016 provozovala pobočky ve 46 zemích na šesti kontinentech a pomocí 38 500 zaměstnanců zajišťovala asistenci v různých oblastech své činnosti, včetně sanitních služeb s více než 2500 vozy po celém světě. V segmentu silniční asistence má společnost Falck silnou pozici ve Skandinávii a Pobaltí.