socha pro rodné město louise chevroleta | Aktuality | autoweek.cz

Socha pro rodné město Louise Chevroleta

Socha pro rodné město Louise Chevroleta

03.11.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V rodném městě spoluzakladatele automobilky Chevrolet v La Chaux-de-Fonds bude vytvořena socha Louise Chevroleta. Speciálním dárkem k oslavám sta let Chevroletu se stal prodej miliontého vozu Cruze, uvedeného do prodeje v roce 2009.

V den 100. výročí od založení automobilky, tedy 3. listopadu, Chevrolet zadal vytvoření moderního uměleckého díla pro veřejné prostranství v La Chaux-de-Fonds, rodném městě spoluzakladatele společnosti Louise Chevroleta. Socha bude připomínat sté výročí založení jedné z nejznámějších automobilových značek. Dílo bude realizované v parku Parc de l'Ouest v La Chaux-de-Fonds v roce 2012.

Čtyři týmy mezinárodně renomovaných umělců vytvoří konkurenční projekty, z nichž vzejde jeden, který bude realizován. Vítězné dílo bude vyjadřovat hodnoty, díky nimž se Chevrolet a jeho spoluzakladatel stali známými ve 130 zemích na celém světě: průkopnický duch inovací, výrazný optimizmus a vášeň vytěžit co nejvíce z možností přinášených životem.

V porotě, která vybere vítěze, zasednou představitelé La Chaux-de-Fonds, značky Chevrolet, vedoucí úřadu pro kulturní záležitosti kantonu Neuchâtel, velvyslanec USA ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku a prezident Federální komise pro umění Švýcarska.

Projekt znamená pro město La Chaux-de-Fonds, které je součástí Světového kulturního dědictví UNESCO, mnoho. "Jsme nadšeni, že získáme umělecké dílo. Století Chevroletu a projekt nám dávají možnost komunikovat o kreativních silách, které dalo La Chaux-de-Fonds do pohybu a které mají dosah na celý svět," řekl starosta města Pierre-André Monnard.

Pro Chevrolet je rok 2011 jedinečným rokem, ve kterém se v Evropě uskutečnilo představení sedmi nových automobilů a vzniklo mnoho iniciativ zaměřených na oslavu 100. narozenin značky. "Cítíme hrdost, že jsme dokázali upoutat umělce s mezinárodní reputací, aby se zúčastnili soutěže v jubilejním roce značky Chevrolet," řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe (na fotografii se starostou Monnardem). "Těšíme se na vytvoření moderního památníku naší značky a jejího zakladatele, který má potenciál stát se významnou pamětihodností."