yaris přes oceán | Aktuality | autoweek.cz

Yaris přes oceán

Yaris přes oceán

17.05.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota spouští ve Francii výrobu modelu Yaris pro export do Severní Ameriky. Očekávaný roční objem vývozu je 25 000 kusů. Exportní trhy budou zahrnovat Spojené státy, Kanadu a Portoriko. Je to první model Toyoty vyráběný v Evropě, který se bude vyvážet do Severní Ameriky.

Společnost Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) oficiálně spustila výrobu malého modelu Toyota Yaris určeného na vývoz do USA, Kanady a Portorika.

Vyráběnou verzí bude Yaris s běžným zážehovým motorem, přičemž odhadovaný roční objem exportu činí 25 000 vozů. TMMF investovala 10 milionů eur do úprav výroby podle specifických požadavků nových exportních trhů.

TMMF bude vyvážet své vozy do více než 40 zemí, včetně JAR, Egypta, Kanady a USA. „V provincii Québec, kde se prodá 65 % vozů Yaris dovezených do Kanady, bude tento automobil s označením Made in France bezpochyby vřele přivítán,“ uvedl Seidži Ičii, prezident a výkonný ředitel společnosti Toyota Canada Inc.

Toyota Yaris se stal vůbec prvním vozem francouzské výroby, jenž získal novou certifikaci „French Origin Guaranteed“ („Záruka francouzského původu“). Toto osvědčení vzniklo pro lepší orientaci zákazníků, kteří tak snáze rozpoznají produkty, které jsou z více než 50 % vyrobené ve Francii. Osvědčení oficiálně převzala TMMF od Yvese Jégo, člena francouzské poslanecké sněmovny, zakladatele a prezidenta neziskové organizace Pro France, která má na starosti propagaci značky „France“ a označení „French Origin Guaranteed“.

Toyota Yaris 3. generace se v Evropě představila v létě roku 2011. Po ní v červnu 2012 následovala varianta Toyota Yaris Hybrid. S objemem prodeje 182 841 kusů se model Yaris v roce 2012 postaral o bezmála 22 % celkového evropského prodeje značky Toyota.