společnost car4way odstartovala projekt sdílení elektromobilů pro prahu | Aktuality | autoweek.cz

Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu

Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu

17.10.2017 | Matějka Antonín | Aktuality

Společnost CAR4WAY zahájila ve spolupráci s Pražskou energetikou (PRE) a firmou Porsche Česká republika pilotní projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu, který umožní využívat k cestám po hlavním městě 15 moderních elektromobilů VW e-Golf.
Tento unikátní projekt, jenž se opírá o vyspělou technologii, moderní trend sdílení automobilů a zaměření na ekologicky udržitelnou mobilitu ve velkých městec, je dalším krokem v předpokládaném rozvoji carsharingu a infrastruktury nabíjecích stanic v našem hlavním městě. Carsharing znamená v překladu sdílení automobilů. V případě služby od společnosti CAR4WAY jde o profesionální sdílení vozů pomocí speciálního hardwaru a softwaru.
 
V pražských ulicích volně stojící a viditelně označené elektromobily e-Golf jsou dostupné 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A to všem registrovaným uživatelům, kterým bude stačit po zarezervování k otevření vozu pouze čipová karta. Vyhledají se snadno, pomocí zdarma stažené aplikace ve smartphonu nebo na internetových stránkách CAR4WAY (více informací na www.car4way.cz). Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce a každý zájemce tak může ihned vyrazit na cestu rezervovaným vozem, bez nutnosti řešení formalit jako například v autopůjčovně. Vůz kartou po skončení jízdy jednoduše uzamkne a zanechá kdekoli ve vyhrazené lokalitě určené pro elektromobily a nazvané „e-centrum“. Uživatel bude platit pouze za to, co skutečně projede. Každé auto má zabudovanou carsharingovou jednotku, díky které mu budou účtovány jen skutečně ujeté kilometry a doba využívání vozu.
 
S CAR4WAY uživatel po úvodní registraci a uhrazení vratné kauce ve výši 2 000 Kč (kauce pro zákazníky PRE je poloviční) jednoduše sdílí vozy dle svých potřeb mobility. Kromě zmíněného čistě elektrického e-Golfu si může vybrat i z různých typů běžných vozidel, od malé Škody Citigo až po VW Transporter. Minimální doba sdílení je jedna hodina. Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění, ať už z pohodlí domova nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři CAR4WAY. Pro úspěšnou on-line registraci je potřeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce.
 
Jezdit s elektrovozem v Praze tak nebylo nikdy jednodušší. A co víc, půjde nejen o nejmodernější vozy značky Volkswagen, které jezdí ekologicky bez emisí při dojezdu až 300 km, ale bude možné s nimi parkovat volně kdekoli v lokalitě „e-centra“ Prahy (Praha 1 až 5), včetně tzv. modrých a fialových zón po celém městě.
 
 
Společnost CAR4WAY je největším provozovatelem carsharingu v ČR a v Praze s flotilou více než 200 vozů.
  • Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu
  • Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu
  • Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu
  • Společnost CAR4WAY odstartovala projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu