sportovní kompaktní třídveřový seat leon sc | Aktuality | autoweek.cz

Sportovní kompaktní třídveřový Seat Leon SC

Sportovní kompaktní třídveřový Seat Leon SC

14.02.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Seat Leon SC je třídveřový kompaktní vůz, který ztělesňuje designérský styl značky Seat.

Seat Leon SC (Sports Coupé) nabídne výraznější sportovní charakter se zachováním předností modelu Leon pro  každodenní využitelnost. Funkční interiér kombinuje vynikající řemeslné zpracování a prémiové materiály a poskytuje dostatek místa pro cestující. I zavazadlový prostor s objemem 380 l je velkoryse dimenzován jako u pětidveřové varianty.

Nový Seat Leon SC disponuje vyspělou technikou, k níž patří nejmodernější informační a zábavní systémy, inteligentní asistenční systémy, důsledně lehká konstrukce, dokonale vyladěný podvozek a nejnovější generace motorů. Všechny motory jsou vybaveny přímým vstřikováním paliva a přeplňováním a kombinují vynikající hospodárnost s kultivovanou dynamikou. Motory TSI a TDI se zdvihovým objemem od 1,2 do 2,0 l pokrývají výkonové spektrum od 63 kW (86 k) do 132 kW (180 k).

Stejně jako pětidveřový Leon je Leon SC nabízen ve výbavových liniích Reference a Style, nad nimiž stojí sportovní varianta FR.

"Leon SC je díky svému mírně zkrácenému rozvoru nejsportovnějším a nejemocionálnějším členem rodiny Leon. Působí dojmem sportovního kupé, ale zároveň se může pochlubit podivuhodným stupněm funkčnosti," říká Dr. Matthias Rabe, viceprezident společnosti Seat S.A. zodpovědný za výzkum a vývoj. "Usilovným zaměřením na jemné vyladění celého vozu se nám podařilo zkombinovat silný sportovní charakter a precizní ovladatelnost s významným zvýšením komfortu a pohodlí. Leon SC je dalším příkladem, jak Seat používá technologie koncernu Volkswagen k vývoji jedinečných vozů Seat."