škoda octavia jednou z hlavních novinek letošního brna | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Octavia jednou z hlavních novinek letošního Brna

Škoda Octavia jednou z hlavních novinek letošního Brna

28.02.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Autosalon Brno se poprvé uskuteční v jarním termínu od 4. do 8. dubna. Tato změna vzešla z diskuse mezi výrobci a dovozci automobilů, kteří v tomto termínu mohou optimálně uvést jarní novinky s minimálním odstupem po Ženevě. 

Autosalon Brno novým termínem zahájí prodejní sezónu ročníku 2013. Letošní brněnský Autosalon se připravuje nejen v novém termínu, ale s také s řadou aktuálních motoristických témat. Autosalon Brno začne tiskovým dnem.

V pavilonu P se budou soustřeďovat expozice většiny automobilových značek. Dominantní expozici bude mít Škoda Auto, hlavními exponáty budou modely Octavia a Octavia Combi, která bude mít svou premiéru v Ženevě. Vystaveny budou i další modelové řady v akčních verzích včetně modelu Yeti v provedeni Laurin & Klement. Z dalších značek lze zmínit například Ford, který jako ústřední exponáty představí nové modely Fiesta ST, B-MAX, Kuga, Transit a Tourneo Custom. Ostatní automobilové značky konkrétní exponáty ještě neohlásily, ale dá se předpokládat, že se v Brně objeví další akční modely i ženevské novinky.

Nejvýraznější části doprovodného programu je MOTORSPORT EXPO, 3. ročník veletrhu určený pro odborníky v oblasti motoristického sportu v pavilonu Z. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program pro fanoušky. K vidění budou závodní vozy, v akci se představí projekty Formule Student čtyř vysokých škol a proběhnou autogramiády jezdců. Výstava nabízí prostor českým firmám vyrábějící doplňky pro motorsport prezentovat se za mimořádně výhodných podmínek. Zájemci mají stále ještě šanci se přihlásit k účasti. Více na www.motorport-expo.cz. Technologická část této akce bude v provozu ve čtvrtek a v pátek, expozice závodních týmů po celou dobu veletrhu. Pro fanoušky motorsportu budou určitě zajímavé autogramiády jezdců Michala Matějovského a Petra Fulína (ETCC), Davida Vršeckého a Adama Lacka (tahače) na expozici Automotodromu Brno. Zde bude také vystaveno BMW Michala Matějovského pro letošní sezónu.

K Autosalonu na brněnském výstavišti patří neodmyslitelně testovací jízdy pro návštěvníky, které budou probíhat na zhruba dvoukilometrovém okruhu po výstavišti. Škoda Auto už potvrdila účast v tomto programu s modely Octavia a Rapid. Díky spolupráci s novou anketou „Auto, které bych si koupil“ budou na výstavišti zhruba tři desítky modelů k testování.

Návštěvníci Autosalonu Brno jistě uvítají také přehlídku programů ojetých vozů garantovaných výrobcem, pro který bude vyčleněna samostatná hala.

Pátek 5. dubna bude patřit alternativním pohonům, garantem odborné části pro tento den je Unie elektromobility. Na pondělí 8. dubna je připraven program pro fleetové zákazníky.

Autosalon Brno bude otevřen denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Ve čtvrtek 4. dubna od 9 do 14 hodin probíhá odborný a tiskový den s vyšším vstupným. Základní vstupné je 160 korun, slevy jsou připraveny mimo jiné pro držitele rodinných pasů, účastníky víkendových akcí (6. – 7. 4.), akcí na Masarykově okruhu nebo pro návštěvníky, kteří se zaregistrují na webu autosalonbrno.cz.