světová premiéra nové generace vozu kia rio bude v paříži | Aktuality | autoweek.cz

Světová premiéra nové generace vozu Kia Rio bude v Paříži

Světová premiéra nové generace vozu Kia Rio bude v Paříži

25.08.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia Rio 4. generace se ve světové premiéře představí na autosalonu Mondial de l’Automobile v Paříži 29. září 2016.
Design exteriéru i interiéru nové generace modelu Rio vzešel ze spolupráce designérských studií Kia Motor v Německu a Kalifornii, která úzce spolupracovala i s hlavním návrhářským centrem automobilky v korejském Namyangu. Přísné rovné linie a hladké povrchy propůjčují vozu novou moderní podobu. Delší přední převis a kapota, prodloužený rozvor a vzpřímené zadní sloupky zajišťují, že vůz působí sebevědoměji a sportovněji než předchůdce.
 
Nové Rio zákazníkům nabídne užitné vlastnosti na vrcholu třídy malých aut, stejně tak jako bezpečnostní technologie a nejmodernější funkce konektivity. S prodloužením rozvoru by se měl také zvětšit prostor pro cestující.
 
Po technické stránce bude nová Kia Rio vycházet ze stejného základu jako Hyundai i20 a bude mít i stejné pohonné jednotky. Kia Rio 3. generace se pro evropské trhy vyrábí v Jižní Koreji a je pravděpodobné, že stejně tomu bude i u nové generace.
 
Kia Rio je celosvětově nejprodávanějším modelem korejské značky - v roce 2015 si na světových trzích našel více než 473 000 zákazníků. Vůz Kia Rio 2. generace přesně před deseti lety získal mezinárodní ocenění AutoBest 2006. V Evropě ale tento model nehrál v nabídce značky tak významnou roli, protože Kia Motor víc prosazuje modely z produkce z produkce slovenského závodu KMS v Žilině, tedy Sportage, cee`d a Venga.
 
Rio nové generace ve specifikaci pro evropské trhy se začne vyrábět koncem roku 2016. Zahájení výroby pro další regiony bude oznámeno v pozdějším termínu před uvedením vozu na trh.
  • Světová premiéra nové generace vozu Kia Rio bude v Paříži
  • Světová premiéra nové generace vozu Kia Rio bude v Paříži
  • Světová premiéra nové generace vozu Kia Rio bude v Paříži