v anketě autobest 2015 zvítězil opel corsa | Aktuality | autoweek.cz

V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa

V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa

15.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ocenění CompanyBest 2014 získává Hyundai Assan, cenou ManBest 2014 byl poctěn nejvyšší představitel společnosti Škody Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland a ocenění EcoBest 2014 dostane společnost Linde Group.

Jako držitel ocenění AutoBest 2015 byl zvolen Opel Corsa a stal se tak prvním automobilem v historii ankety AutoBest, jenž zvítězil se dvěma po sobě následujícími generacemi. Vítěz s celkovým počtem 994 bodů předstihl Hyundai i20, jenž se se ztrátou 88 bodů umístil na druhém místě. Třetí místo obsadila Škoda Fabia s celkovým počtem 871 bodů. Čtveřici finalistů ankety AutoBest 2015 s 830 body uzavírá Citroen C4 Cactus.

 

„Nová Corsa prokázala, že je skvělým malým automobilem. Všichni členové poroty souhlasili s tím, že se nový Opel stane Nejlepším vozem ke koupi v Evropě v roce 2015. Nová generace je smysluplnou vývojovou fází modelu Opelu, jenž získal ocenění AutoBest před sedmi lety. Designem počínaje až po vynikající použitou techniku nová Corsa nabízí celek orientovaný na spotřebitele a je připravena vylepšit již tak působivé prodejní výsledky předchozí generace. Jsem potěšen, že mohu poblahopřát všem lidem zapojeným do projektu Corsy - inženýrům, designérům, lidem, kteří Corsu vyrábějí, i dalším - za toto báječné potvrzení jejich vynikající práce,“ uvedl Dan Vardie, zakladatel a předseda organizace AutoBest.

 

Ocenění CompanyBest 2014 bylo uděleno společnosti Hyundai Assan Otomotiv Sanayi, která je nejdéle fungující továrnou společnost mimo území Koreje, za vynikající výrobní standardy, finanční efektivitu a úroveň firemní zodpovědnosti. Továrna, která se nachází v Turecku, nedávno získala rozsáhlé investice pro zvýšení objemu výroby v souvislosti s přenesením produkce nové generace i10, vítěze ankety AutoBest 2014, do Evropy. Celý region tím získal mnoho výhod. V roce 2014 Hyundai zvýšil objem výroby v této ovárně na 200 000 vozů ročně s pomocí investice ve výši 677 milionů dolarů a vytvořil tak v Turecku 2700 nových pracovních míst. Dosud v Hyundai Assan Otomotiv Sanayi vyráběných 178 000 vozů se vyváží do více než 30 zemí, zejména do Evropy. Továrna se tak stala výrobní základnou automobilky Hyundai Motor pro Evropu.

 

Cenou ManBest 2014 byl poctěn předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland za vynikající výsledky, které značka pod jeho vedením dosáhla. Význam úspěchu se projeví na konci roku 2014, kdy roční výroba vozů se značkou Škoda poprvé překoná hranici 1 milionu vozů.  Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland byl jmenován předsedou představenstva Škody Auto a.s. v roce 2010. Od té doby se společnost vydala po úspěšné dráze a jeho zkušenost s čínským trhem, kterou získával od roku 2005, kdy se stal prezidentem a CEO společnosti Volkswagen Investment Company v Číně, rovněž přispěly ke skvělým prodejním výsledkům, kterých značka Škoda v Číně dosáhla.

 

Ocenění EcoBest 2014 dostává společnost The Linde Group za svou vedoucí roli v rozvíjení sítě plnicích stanic na vodík a za dodávky technologie a řešení pro infrastrukturu, které zajistí přechod k čisté osobní přepravě využívající vodíkový pohon a na vodíku založeném ukládání energie.

"Zapojení společnosti Linde v tomto průkopnickém programu je nanejvýš důležité pro budoucí vozy poháněné palivovými články. V organizaci AutoBest podporujeme smysluplné zelené iniciativy na území Evropy a Linde je v distribuci vodíku průkopníkem. Počínaje rokem 2015 budeme svědky příchodu řady nových vozů rozmanitých značek s palivovými články na různé evropské trhy. Je zcela zásadní, aby pro tyto vozy existovala co nejlepší síť zásobování vodíkem. Společnost Linde je významnou součástí tohoto řešení,“ řekl prezident organizace AutoBest Ilja Seliktar.

 

Ocenění SportBest 2014 získal tým Volkswagen Motorsport, neboť dva roky za sebou dominuje mistrovství WRC. Tento rok tým opět vyhrál Pohár konstruktérů a titul mistra světa mezi jezdci poté, co loni se loni zapsal do historie stejným dvojnásobným vítězstvím hned při svém vstupu mezi mimořádně náročnou konkurenci v této disciplíně.  Tým Volkswagen Motorsport a spolehlivý vůz Polo R WRC zkrátka soutěžím naprosto dominovaly, když zvítězily ve 12 ze 13 soutěží sezony 2014.

 

Držitelé ocenění TechnoBest (Citroen za panely AirBump), SafetyBest (Volvo Cars za systém Safe Positioning), SmartBest (Jaguar and Rover za InControl Apps) a DesignBest (Martin Smith od Ford of Europe) byli oznámeny již po pařížském autosalonu (viz www.autobest.org).

 

Při výběru vítězného automobilu ankety AutoBest porota zvažuje 13 kritérií, kdy každému z nich přísluší určitý počet bodů, jenž odráží jeho různou důležitost při závěrečném hlasování o každém automobilu. Nejdůležitější je cena, reprezentovaná 50 body z celkového počtu 240 dostupných bodů, které každý porotce rozděluje mezi finalisty. Každé z praktických kritérií, jako jsou prodejní síť, dostupnost servisu a náhradních dílů, spotřeba paliva a všestrannost, je zastoupeno 20 body. Pečlivě se prověřují i další kritéria, jako je bezpečnost, použití nových technických řešení, ovladatelnost, dynamika, ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Každé z nich má určitý počet dostupných bodů. Pro zákazníky z celé Evropy je stále více důležitý i design interiéru i exteriéru, jenž je hodnocen 40 body.

 

13. ročník slavnostního vyhlášení výsledků ankety (AutoBest Awards Festivity) se uskuteční v únoru příštího roku v Záhřebu. Mezinárodní porota AutoBest, věrna své tradici, každý rok vítěze vyhlašuje v jiné zemi. Vloni se slavnost konala ve Varšavě.

 

Členové poroty AutoBest děkují čtenářům z regionu za podporu projektu a zástupcům PR z automobilového průmyslu za poskytnutí veškeré pomoci při organizování setkání a testovacích jízd s novými vozy.

 

Organizace AutoBest je jedinou mezinárodní nezávislou porotou, která se zaměřuje na volbu vozu, který je nejlepší koupí pro hlavní skupinu zákazníků. Letos členové poroty AutoBest pocházejí z 15 zemí v regionu a zastupují potenciální trh s více než 300 miliony obyvatel. Každý ze členů poroty je ve své zemi renomovaným motoristickým novinářem. AutoBest je druhou největší nezávislou motoristickou porotou v Evropě.

  • V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa
  • V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa
  • V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa
  • V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa
  • V anketě AutoBest 2015 zvítězil Opel Corsa