v bratislavě začala výroba vozu škoda citigo | Aktuality | autoweek.cz

V Bratislavě začala výroba vozu Škoda Citigo

V Bratislavě začala výroba vozu Škoda Citigo

15.10.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V Bratislavě začala výroba městského miniauta Škoda Citigo.  Jde o model, kterým značka vstupuje do zcela nového segmentu trhu, ale současně jde i o první model značky Škoda, který se vůbec nevyrábí v České republice.

V továrně Volkswagen Slovakia v Bratislavě začala sériová výroba nového minivozu Škoda Citigo. Sedmou modelovou řadou Škoda rozšiřuje svou nabídku a vstupuje do segmentu miniaut, v němž nikdy dříve nepůsobila. V prosinci se Škoda Citigo začne prodávat na českém trhu. Na další evropské trhy se dostane počátkem léta 2012.

Do prodeje Citigo přijde nejprve se třídveřovou karoserií. Pětidveřová verze se přidá během roku 2012.

Jako hlavní cílové zákaznické skupiny automobilka uvádí mladé řidiče, mladé rodiny, které potřebují druhý nebo třetí vůz do rodiny, a tzv. „best agers“. Jedná se o zákazníky, pro něž jsou rozhodující náklady a k autu mají především racionální vztah, ale současně mají vysoké nároky na kvalitu, praktičnost, design a bezpečnost.

V závislosti na požadavcích jednotlivých trhů budou připraveny tři varianty výbavy: Active, Ambition a Elegance. Při zahájení prodeje bude možno vybírat ze dvou nových zážehových tříválců. Oba mají zdvihový objem 1,0 l, ale liší se výkonem 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k.

Citigo má délku 3,56 m, šířku 1,65 m a výšku 1,48 m.

Prakticky souběžně Škoda spustila výrobu dalšího zcela nového modelu nižší střední třídy Rapid v indické Puně. Ten se vyrábí s karoserií sedan o délce 4,39 m. Během roku 2012 se začne vyrábět také v Mladé Boleslavi s karoserií liftback.