vláda pomůže automobilovému průmyslu | Aktuality | autoweek.cz

Vláda pomůže automobilovému průmyslu

Vláda pomůže automobilovému průmyslu

26.09.2017 | | Aktuality

Kabinet Bohuslava Sobotky schválil text Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR a Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR Český automobilový průmysl 2025.
Výsledky jednání vlády 25. září 2017:
14. Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR a Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR Český automobilový průmysl 2025
čj. 1024/17
Předkládá: ministr průmyslu a obchodu
Výsledek jednání vlády: Schváleno se změnou
 
Kabinet Bohuslava Sobotky schválil text Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR a Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR Český automobilový průmysl 2025. Memorandum, které by měli následně podepsat ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček a prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar, zavazuje obě strany ke spolupráci při realizaci konkrétních opatření obsažených v akčním plánu, jež mají český automobilový průmysl připravit na nadcházející velké výzvy – digitalizaci, nástup autonomních vozidel a hledání alternativních a k přírodě šetrnějších zdrojů pohonu, především elektromobilitu. Plnění memoranda bude průběžně vyhodnocováno, poprvé již koncem příštího roku.