volkswagen zavádí pro elektromobily id aktualizace over-the-air | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen zavádí pro elektromobily ID aktualizace Over-the-Air

Volkswagen zavádí pro elektromobily ID aktualizace Over-the-Air

05.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové elektromobily Volkswagenu ID.3 a ID.4 nyní mohou v Evropě přijímat nové funkce a technické aktualizace prostřednictvím sítě W-LAN nebo mobilní sítě. Díky aktualizacím prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu budou vždy vybavena nejnovějším softwarem.
Od osmého kalendářního týdne Volkswagen všechny nově vyráběné modely ID vybavuje verzí softwaru ID.2.1, která vytváří technické předpoklady pro přenos aktualizací vzduchem. Zákazníkům, kteří vozidla ID obdrželi dříve, bude nový software postupně zpřístupňován - samotná první podrobná online aktualizace je plánována na léto a každá další v intervalu tří měsíců. K tomu budou muset jednou navštívit prodejce.
 
Od léta bude Volkswagen majitelům vozidel ID poskytovat aktualizaci každé tři měsíce. Kromě optimalizace softwaru by to mohlo zahrnovat také instalaci nových funkcí a možnosti přizpůsobení. „To znamená, že všechny vozy ID budou v průběhu celého životního cyklu vybaveny stále aktuálním softwarem. V budoucnu se bezdrátové aktualizace pro automobily stanou novou normou. Díky tomu uchováváme všechny prodané vozy ID po celá léta v aktuálním stavu softwaru jako u nových automobilů. S novým softwarem bude poprvé v segmentu velkosériových vozů možné mimo jiné aktualizovat řídicí jednotky instalované ve vozidle aniž by zákazník musel jezdit do servisu,“ říká člen představenstva pro technický vývoj ve společnosti Volkswagen Thomas Ulbrich.
 
Podle Volkswagenu se v současné době první aktualizace OTA (Over-the-air) úspěšně testují ve více než 3000 firemních automobilech, takže už brzy budou první zákazníci moci těžit z neustálého zdokonalování a instalace nových funkcí. To představuje důležitý milník v dalším vývoji vaší vlastní elektronické architektury. Software se podle Volkswagenu stává stále více konkurenčním faktorem a rozhodujícím důvodem pro nákup budoucího automobilu.
 
Pro rychlou realizaci digitálních projektů a koordinaci přípravy bezdrátových aktualizací v elektromobilech nové série ID Volkswagen zřídil novou organizační jednotku nazvanou ID.Digital.
 
„Volkswagen vysokým tempem urychluje digitalizaci svých produktů a transformuje se v plném rozsahu v dodavatele hardwaru, softwaru a služeb. Zavádění aktualizací prostřednictvím bezdrátového připojení je dalším důležitým krokem v naší proměně v technologickou společnost a ve vývoji nových obchodních modelů,“ říká generální ředitel značky Volkswagen Ralf Brandstätter.
 
Generální ředitel koncernu VW Herbert Diess chce z Volkswagenu udělat společnost zaměřenou na software a služby. Vlastní operační systém VW pro automobily by měl být plně připraven do roku 2024. IT odborníci jsou sdruženi v organizaci napříč značkami a jsou doplňováni externími odborníky. Cílem je mít tým 10 000 zaměstnanců v oblasti IT do roku 2025. Kromě toho má VW také partnerství s průmyslovými giganty, jako jsou Microsoft, Amazon nebo Ford za účelem zlepšení interních výrobních procesů a rozvoje autonomního řízení.
 
Ve střednědobém horizontu má být vytvořena celoskupinová síť, v níž by mělo docházet k výměně dat mezi chytrými telefony nebo tablety zákazníků, aplikacemi v automobilu, výrobci, prodejci a poskytovateli služeb. Také ostatní automobilové společnosti investují spoustu peněz do vytváření sítí.
 
  • Volkswagen zavádí pro elektromobily ID aktualizace Over-the-Air
  • Volkswagen zavádí pro elektromobily ID aktualizace Over-the-Air
  • Volkswagen zavádí pro elektromobily ID aktualizace Over-the-Air