volvo do elektromobility vyšle polestar | Aktuality | autoweek.cz

Volvo do elektromobility vyšle Polestar

Volvo do elektromobility vyšle Polestar

22.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Polestar bude novou značkou společnosti Volvo Cars, jejímž úkolem bude vývoj vysoce výkonných elektrifikovaných vozů. Do jejího čela nastoupí držitel ocenění DesignBest 2016 Thomas Ingenlath.
Automobilka Volvo Cars, vlastněná čínským holdingem Geely, oznámila, že se její pobočka Polestar, zaměřená dosud jen na vývoj vysoce výkonných vozů, stane novou samostatnou globálně fungující automobilovou společností, která se zaměří na vysoce výkonná vozidla s plně elektrickým pohonem.
 
Na místo výkonného ředitele společnosti Polestar nastoupí Thomas Ingenlath (53), který dosud v automobilce Volvo zastával pozici senior viceprezidenta pro design. Thomas Ingenlath se v posledních letech proslavil proměnou designového stylu značky Volvo, za níž dostal mnoho ocenění, včetně ceny DesignBest 2016. Ingenlath přišel do vedení týmu designérů Volvo Cars v roce 2012 po úspěšném působení ve Volkswagen Design Centru v Postupimi. Za dvě desítky let práce pro VW Group pracoval jako šéfdesignér Škody Auto, pro Audi a značku Volkswagen.
 
K Thomasi Ingenlathovi se ve společnosti Polestar připojí Jonathan Goodman (53), který se stane provozním ředitelem. Goodman přejde do Polestar z pozice senior viceprezidenta pro korporátní komunikaci ve společnosti Volvo Cars. Goodman k Volvo Cars přišel v roce 2013 od PSA Group.
 
„Přesunutí Thomase do organizace Polestar dokládá, že chceme v rámci Volvo Car Group založit skutečně odlišnou samostatnou značku. Značka Polestar se stane plnohodnotným hráčem na rozvíjejícím se globálním trhu s vysoce výkonnými elektrifikovanými vozy,“ uvedl prezident a generální ředitel automobilky Volvo Cars Håkan Samuelsson.
 
Automobilka Volvo Cars spolupracuje se společností Polestar Performance již od roku 1996, původně především v rámci svých závodních aktivit. V červnu 2015 se stala jejím 100% majitelem. V budoucnu bude nabízet automobily značky Polestar, které neponesou znak Volvo. Stejně tak budou i optimalizační sady pro modelovou řadu Volvo prodávány pod značkou Polestar Engineered.
 
Společnost Polestar bude i nadále těžit z technické a konstruktérské synergie s automobilkou Volvo Cars. Toto spojení pro ni bude znamenat významný přínos také z ekonomického hlediska. Na základě zmíněné synergie bude navrhovat, vyvíjet a vyrábět vysoce výkonné elektrifikované automobily.
 
Volvo se se značkou Polestar, dosud zaujímající podobnou roli jako AMG u Mercedesu-Benz nebo M u BMW, chce postavit společnosti Tesla Motors a značkám i automobilky BMW a EQ společnosti Daimler.
 
Nástupcem Thomase Ingenlatha  v roli šéfa designu Volvo Cars zaujme Robin Page. Bližší informace o svých produktech, industrializaci a obchodních plánech zveřejní společnost Polestar na podzim letošního roku.