vrchlabí má nový výrobní program | Aktuality | autoweek.cz

Vrchlabí má nový výrobní program

Vrchlabí má nový výrobní program

13.04.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výrobní závod Škoda ve Vrchlabí se stane místem pro výrobu komponentů pro koncern Volkswagen. Bude se zde vyrábět převodovka DQ200 známá jako DSG. Kapacita bude činit 1000 převodovek denně. Výroba bude zahájena už koncem roku 2012.

Dohady o tom, co bude se závodem Škoda Auto ve Vrchlabí, pomalu končí. Od konce roku 2012 se tam vyrábět dvojspojková sedmirychlostní převodovka DQ200. Moderní převodovka DSG se používá ve vozech Škoda, Volkswagen, Seat a Audi.

Novou výrobou komponent česká automobilka zajistí budoucnost svého závodu ve Vrchlabí, v němž se v současné době montují modely Roomster a Octavia.

"Rozhodnutí ve prospěch závodu Vrchlabí nás velice těší“, vysvětluje předseda představenstva společnosti Škoda Auto Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland,. „Převodovka DQ200 hraje pro příslušné modely koncernových značek důležitou roli a má pro koncern strategický význam. Skutečnost, že byl pro výrobu této převodovky vybrán náš závod, je dokladem důvěry koncernu Volkswagen v technologickou kompetenci našeho podniku.“

Člen představenstva za oblast výroby Michael Oeljeklaus dodal: „Toto rozhodnutí koresponduje s naším cílem vyrábět motory a převodovky pro naše nejdůležitější modely v našich vlastních závodech. V případě nové výroby ve Vrchlabí budeme využívat i naše poznatky z výroby převodovek v Mladé Boleslavi. Výroba ve vlastním závodě usnadní logistické procesy při výrobě vozů v České republice."

Sedmirychlostní převodovka DQ200 patří mezi nejmodernější převodovky pracující s rychlým přeřazováním bez přerušení záběru. Komfortu je dosaženo prostřednictvím dvou dílčích převodovek, které umožňují plně automatické řazení převodových stupňů bez přerušení záběru. To se projevuje i nízkou spotřebou.