vw v číně uvádí na trh značku seat | Aktuality | autoweek.cz

VW v Číně uvádí na trh značku Seat

VW v Číně uvádí na trh značku Seat

31.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dohoda mezi partnery v čínském společném podniku JAC Volkswagen je dalším krokem k uvedení značky Seat na čínský trh.
Koncern Volkswagen rozšiřuje podnikání na svém nejdůležitějším trhu v Číně. Partneři ve společném podniku JAC Volkswagen, tedy Volkswagen Group China, automobilka Seat a čínský výrobce automobilů JAC, pokračují v realizaci strategie vstupu španělské značky na čínský trh, k němuž dojde v průběhu následujících dvou až tří let.
 
Příslušná smlouva byla uzavřena ve španělském Martorellu během návštěvy delegace představitelů vlády čínské provincie An-chuej. Hlavní město provincie Che-fej je sídlem společného podniku JAC Volkswagen, který byl založen v roce 2017 a zaměřuje se na vývoj, výrobu a marketing elektromobilů.
 
Čína hraje ústřední roli v globální transformaci koncernu Volkswagen a v realizaci tzv. programu „dekarbonizace“. Již v letošním roce bude rozšířena produktová řada vozidel s elektrifikovaným pohonem. Do roku 2028 bude více než polovina z 22 milionů elektromobilů, plánovaných koncernem, vyráběna v Číně. Cílem je dodávat do roku 2025 zákazníkům 1,5 milionu elektrifikovaných vozidel a většinu z nich mají tvořit elektromobily.
 
Důležitým pilířem pro vývoj řešení budoucí mobility pro čínský trh bude nově budované výzkumné a vývojové centrum v Che-fej. Mimo jiné poskytne kapacity pro společný vývoj vozidel s akumulátory a příslušných komponent. JAC a Seat navíc plánují vývoj vlastní platformy pro menší elektromobily.