escape6 prague car festival za dveřmi | Aktuality | autoweek.cz

Escape6 Prague Car Festival za dveřmi

Escape6 Prague Car Festival za dveřmi

17.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ve dnech 1. a 2. září se na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech už po sedmé uskuteční přední evropská výstava upravených automobilů, kde se představí přes 700 unikátních vozů. K vidění bude nejen to nejlepší z tuningu, ale i přehlídka supersportů a mnoho dalšího.
Escape6 Prague Car Festival v České republice představuje vrchol sezony pro všechny fanoušky tuningu. V letošním roce se na výstavišti PVA Expo v Letňanech představí přes 700 unikátních automobilů. Venkovní plocha přivítá také již tradiční tuningový sraz.
 
V Praze budou k vidění upravené vozy z osmi zemí. Svou práci zde předvedou špičkové tuningové firmy i jednotliví majitelé aut. Mezi nimi bude i mnoho oceněných exponátů z nejvýznamnějších akcí tohoto druhu. Mezi ojedinělé exponáty patří například automobily z německé firmy Top Secret, Lamborghini Huracán v úpravě Liberty Walk, Mercedes-AMG GT-S polské firmy Carbonnere Project nebo český Nissan GT-R v úpravě Liberty Walk.
 
Escape6 Prague Car Festival propaguje projekt Tuning bezpečně!, který rozšiřuje informace o legálních úpravách automobilů mezi širokou veřejnost. Podporu tomuto projektu oficiálně vyslovila i Policie ČR a partnerem je také Autoklub České republiky. Proto se zde samozřejmě představí i Project Car 2018 v podobě automobilu Škoda Octavia RS301, který vznikl v dílně generálního partnera projektu společnosti BSR Česká republika a Slovensko a bude hlavním lákadlem na expozici Tuning bezpečně! Tento automobil je ukázkou legálních možností zvýšení výkonnosti a zatraktivnění vzhledu automobilu. Je reprezentantem filosofie, že tuning by měl automobily zlepšovat, zvyšovat jejich kvalitu a ne je degradovat. Návštěvníci výstavy dokonce budou o tento vůz soutěžit a jeden z nich jej získá do svého vlastnictví - ne na víkend, ale na stálo!
 
V rámci prvního ročníku srazu Czech Supercar Meet se do Letňan sjedou supersporty, kterým bude patřit jak místo v hale, tak na venkovní ploše. Své vozy předvedou jak prodejci, tak i jejich soukromí majitelé.
 
Kromě už tradiční přehlídky amerických i evropských klasik se uskuteční také sraz sportovních modelů značky Ford. Mezi 40 přihlášenými automobily návštěvníci najdou klasické modely jako Sierra Cosworth, Escort Cosworth ale i zcela nejnovější řady RS a ST.
 
Sekce elektromobility a technologií budoucnosti nabídne ukázku elektromobilů několika značek, dobíjecí stanice i testovací jízdy na venkovní ploše. K zajímavým exponátům budou patřit Jaguar I-Pace, Hyundai Kona, BMW i3 a několik vozů značky Tesla.
 
Největší dovozce autodoplňků firma Escape6 bude mít svou expozici v jedné celé hale, kde bude k vidění i sedm vozidel připravených ve spolupráci s partnerskou firmou Monster včetně nového trucku. V hale bude probíhat světelná show, uskuteční se zde soutěž o účast na výstavě SEMA v Las Vegas a další atraktivní program, který vyvrcholí velkou sobotní afterparty.
 
Další z partnerů výstavy firma BSR kromě vozu Octavia RS301 předvede dalších 12 automobilů různých velikostí, mezi nimi poprvé u nás i Audi RS5 v úpravě Eibach.
 
Escape6 Prague Car Festival rovněž nabídne doprovodný program pro dospělé i jejich děti. K dispozici budou zábavy v podobě simulátorů, herních konzolí a RC modelů, hřiště, dětské motokáry, soutěž o ceny v jízdě na herních konzolích, ale také módní přehlídky, volba miss a bohatá tombola.
 
  • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival za dveřmi