změny ve vedení škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Změny ve vedení Škoda Auto

Změny ve vedení Škoda Auto

22.03.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V představenstvu společnosti Škoda Auto došlo a dojde k několika změnám. Novými členy představenstva byli jmenováni Karlheinz Hell, Winfried Krause a Michael Oeljeklaus.

Od počátku roku nastoupil do funkce člena představenstva odpovědného za nákup společnosti Škoda Auto Karlheinz Hell (46). Jeho příchodem vznikla zcela nová pozice ve vedení společnosti. Důvodem rozšíření představenstva je rostoucí důležitost oblasti nákupu a spolupráce s dodavateli. Další důležitou úlohou Karlheinz Hella bude koordinace nákupu v rámci střední Evropy pro celý koncern VW. Karlheinz Hell vystudoval strojírenství na vysoké škole v Mnichově. V roce 1987 nastoupil v Ingolstadtu do výroby v automobilce Audi. V letech 2003 až 2007 měl na starosti nákup dílů exteriéru. V letech 2007 až 2009 byl vedoucí nákupu  společnosti Volkswagen v Jihoafrické republice.

 

Velmi velkou změnou se stane odchod Holgera Kintschera (49), který měl od roku 2005 ve Škodě Auto na starosti oblast ekonomie. Za 4,5 roku svého působení se významnou měrou podílel na expanzi společnosti a řídil kurz jejího růstu. Kintscher odchází do funkce člena představenstva značky Seat odpovídajícího za oblast financí.

K 1. dubnu 2010 funkci člena představenstva společnosti Škoda Auto za oblast ekonomiky převezme Winfried Krause (48), který je dnes zodpovědný za controllig koncernu Volkswagen.

Vystudovaný ekonom Krause svou kariéru v koncernu započal roku 1991 v controllingu odbytu značky Audi. Poté vedl oblasti controllingu a financí značky Volkswagen v závodech Wolfsburg, Puebla (Mexiko) a Palmela (Portugalsko). Od roku 2001 vedl divizní controlling společnosti Volkswagen a od dubna 2006 zodpovídal za tuto oblast v rámci koncernu Volkswagen.

Michael Oeljeklaus (46) se s platností od 1. srpna 2010 stane členem představenstva Škoda Auto za oblast výroby a logistiky. Tato funkce byla obsazena Horstem Mühlem do jeho odchodu do penze. Oeljeklaus nastoupil do koncernu Volkswagen po ukončení studia v roce 1988. V letech  1996 až 1998 byl odpovědný za náběh nových modelů v závodě VW ve Wolfsburgu. Poté do roku 2001 vedl pobočku Volkswagen Coaching v Kasselu. Následně odpovídal za náběhy výroby všech nových modelů značky Volkswagen. V roce 2002 se stal mluvčím vedení společnosti Volkswagen Sachsen. Od 1. srpna 2005 je členem představenstva odpovědným za výrobu a technický vývoj ve společnosti Shanghai Volkswagen.

 

Podle zatím oficiálně nepotvrzených informací od září dojde ve vedení společnosti Škoda Auto k další změně. Předseda představenstva Reinhard Jung (59) po skončení svého tříletého kontraktu odejde do penze. Na jeho místo se má do Mladé Boleslavi vrátit Winfried Vahland (53). Ten po odchodu ze Škody Auto v roce 2005 vede velmi úspěšně aktivity koncernu Volkswagen v Číně. Právě Vahland spolu s tehdejším předsedou představenstva Detlefem Wittigem prosadil expanzi značky Škoda na čínský trh.

 

  • Změny ve vedení Škoda Auto
  • Změny ve vedení Škoda Auto
  • Změny ve vedení Škoda Auto
  • Změny ve vedení Škoda Auto