tukas rozšiřuje nabídku o značky kia a renault | Autoservis | autoweek.cz

TUkas rozšiřuje nabídku o značky Kia a Renault

TUkas rozšiřuje nabídku o značky Kia a Renault

01.03.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Skupina TUkas v roce 2016 navýšila obrat o 7,55 % a rozšiřuje své portfolio o dvě nové značky Kia a Renault.

Celkový neauditovaný obrat skupiny TUkas meziročně vzrostl o 7,55 % na 2,92 miliardy Kč, a to i přes významné investice do výstavby autosalonů nových značek a modernizace stávajících autosalonů. Skupina TUkas v roce 2016 svým zákazníkům dodala 3910 nových a 1202 ojetých vozů.
 
V loňském roce se podařilo udržet rekordní předloňské prodeje i přesto, že byl v průběhu loňského roku ukončen prodej značky Škoda v autosalonech Auto Adámek a ČSAO Praha - Černokostelecká, který od letošního roku nahrazují značky Kia a Renault.
 
Nejvyšší nárůst prodeje, a to o více než 33 %, zaznamenala značka Škoda s 1800 prodanými novými vozy a nejprodávanějším modelem Škoda Octavia. Pro značku Volkswagen se rozhodlo celkem 1010 zákazníků, když 833 vozů bylo osobních a 177 užitkových. Prodej značky Opel dosáhl 960 vozů. V prémiovém segmentu značku Volvo zvolilo 140 nových zákazníků.
 
Objem servisních prací za celou skupinu meziročně vzrostl o 14,3 %, z čehož největší podíl na růstu tvoří klempířské a lakýrnické práce, kde skupina TUkas díky moderní velkokapacitní lakovně vidí další potenciál růstu.
 
„Máme za sebou jeden z nejdynamičtějších roků své existence a rád bych tímto poděkoval všem našim zákazníkům“, říká Jiří Tůma, majitel skupiny Tukas. „A samozřejmě také výkonům našich zaměstnanců, kterých má celá naše skupina již 350“ dodává jeho bratr Miroslav Tůma, majitel skupiny TUkas. „Jsme velice rádi, že i přes tento růst a investiční rozvoj, jsme stále na předních místech zákaznické spokojenosti u námi zastupovaných značek“ doplňují shodně oba.
 
Do letošního roku vstupuje skupina TUkas s novou korporátní identitou a sjednoceným obchodním názvem. Jednotlivé společnosti skupiny jsou nově: TUkas, TUkas Auto-Staiger CZ, TUkas Auto Adámek a TUkas ČSAO. Do skupiny TUkas také patří společnost TT-Complex, poskytující operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů.
 
Kromě již dokončené výstavby autosalonu Kia v TUkas Auto Adámek probíhá ještě přestavba autosalonu TUkas ČSAO na autosalon Renault a rozsáhlá modernizace autosalonu Opel a Volvo v TUkas Auto-Staiger CZ. V letošním roce nabídku skupiny TUkas rozšíří další nejméně jedna nová automobilová značka.
 
Skupina TUkas je českou rodinnou firmou působící na českém trhu od roku 1991. Je autorizovaným prodejcem a servisem značek Škoda, Volkswagen, Volvo, Opel, Kia a Renault a autorizovaným servisem značek Audi, Mercedes-Benz, Ford a Chevrolet. Ojeté vozy nabízí prostřednictvím programů Škoda Plus, Das WeltAuto, Volvo Select a Opel Certifikované ojeté vozy.
  • TUkas rozšiřuje nabídku o značky Kia a Renault
  • TUkas rozšiřuje nabídku o značky Kia a Renault