exkluzivní kupé-suv cupra formentor | Nové modely | autoweek.cz

Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor

Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor

03.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Formentor je první model vyvinutý výhradně pro novou španělskou značku Cupra. Nabídne pohon spalovacím motorem i plug-in hybridní systém. Dodávky začnou v posledním čtvrtletí letošního roku.
„Formentor je předurčen k tomu, aby se Cupra stala ještě relevantnější značkou na trhu. Díky podmanivému designu a vysoce výkonným pohonným jednotkám, včetně plug-in hybridní, bude velkým krokem pro značku Cupra. Jasně ukáže její potenciál,“ řekl generální ředitel společnosti Cupra Wayne Griffiths.
 
Formentor přichází s dvoubarevným exteriérem a kompaktními rozměry - délka je 4450 mm, šířka 1839 mm, výška 1511 mm a rozvor náprav 2680 mm. Objem zavazadlového prostoru je 450 l.
 
Zážehový přeplňovaný motor 2,0 TSI, který produkuje 228 kW (310 k) a 400 N.m přes sedmistupňovou automatickou převodovku DSG pohání všechna kola systémem 4Drive.
 
Plug-in hybridní jednotka kombinuje zážehový motor 1,4 TSI/110 kW (150 k) s elektromotorem o výkonu 85 kW (115 k) a lithio-iontovým akumulátorem o kapacitě 13 kWh. Má stejnou převodovku DSG a poskytuje největší systémový výkon 180 kW (245 k), točivý moment 400 N.m a dojezd s elektrickým pohonem 50 km.
 
Španělský crossover přichází se systémem Dynamic Chassis Control (DCC), který neustále monitoruje povrch vozovky a činnost řidiče a reaguje podle zvoleného režimu Comfort, Sport, Cupra nebo Individual.
 
V interiéru najdeme vysoce kvalitní materiály, anatomicky tvarovaná sedadla, plně LED osvětlení, nastavitelný digitální přístrojový panel a 12“ panoramatický dotykový displej infotainmentu umožňujícího hlasovou aktivaci, ovládání gesty a kompatibilního s Apple CarPlay (bezdrátově) i Android Auto (přes konektor). K dispozici jsou čtyři porty USB-C a integrovaná karta SIM (eSIM).
 
  • Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor
  • Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor
  • Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor
  • Exkluzivní kupé-SUV Cupra Formentor