kia omlazuje stinger | Nové modely | autoweek.cz

Kia omlazuje Stinger

Kia omlazuje Stinger

01.10.2020 | Global Press Agentur | Aktuality

Kia na evropské trhy uvádí modernizované sportovní gran turismo Stinger s karoserií typu fastback. Nabídka pro evropské zákazníky se zaměřuje na výkonný šestiválec 3,3 l T-GDi.
Kia s fastbackem Stinger dosahuje solidní prodejní výsledky. Od roku 2017 se v Evropě prodalo 10 000 těchto vozů. Většinou to byla verze GT s přeplňovaným zážehovým motorem V6 3,3 l, pohonem všech kol a bohatou standardní výbavou. Logickým důsledkem je, že po rozsáhlé modernizaci budou Korejci v modelovém roce 2021 nabízet pouze tuto nejvyšší verzi.
 
Podle společnosti Kia bylo do modelu Stinger nainstalováno navíc mnoho nových asistenčních systémů a velkoformátová navigace s 10,25" systémem infotainmentu včetně online služeb shrnutých pod pojmem UVO Connect. Vůz je vybaven digitálním přístrojovým panelem 7,0 ". Interiér byl dále vylepšen novými detaily a materiály a jsou zde také sice malé, ale nepřehlédnutelné úpravy vnějšího designu s novou podobou LED světlometů.
 
Stinger 3.3 T-GDI AWD GT má výkon 272 kW (370 k) a maximální točivý moment 510 N.m. Je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou a dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 s.
 
Vozy pro nový modelový rok mají být u prodejců od čtvrtého čtvrtletí roku 2020. Na modernizovaný model se v Evropě standardně vztahuje sedmiletá záruka Kia s omezením na 150 000 km. „Stinger je vlajkovým modelem Kia v Evropě a zůstává i nadále naším nejvíce řidičsky orientovaným vozem, umožňujícím pohodlně a stylově překonávat dlouhé vzdálenosti,“ uvedl COO společnosti Kia Motors Europe.