mitsubishi i-miev v evropské podobě | Nové modely | autoweek.cz

Mitsubishi i-MiEV v evropské podobě

Mitsubishi i-MiEV v evropské podobě

31.08.2010 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Mitsubishi Motors představí na autosalonu v Paříži evropskou specifikaci elektrického vozu  i-MiEV. Vůz Mitsubishi i-MiEV je držitelem ocenění EcoBest 2009 a Japonský vůz roku 2009.

Společnost MMC plánuje již v prosinci uvedení evropská specifikace vozu Mitsubishi i-MiEV na 14 evropských trzích. Těmito prvními zeměmi budou: Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie. Další evropské trhy budou následovat během roku 2011.

Cena včetně akumulátorů se bude na jednotlivých trzích lišit, ale bude se pohybovat v rozmezí 33 000 – 35 000 eur, přičemž po odpočtu vládního příspěvku (tam, kde je aplikovatelný) se cena dostane na 30 000 eur. Na této cenové úrovni bude vůz prodáván ve většině zemí.

 

Oproti verzi určené pro japonský trh má evropská specifikace nový design předního a zadního nárazníku podle předpisů EU, upravený centrální panel  a vylepšený komfort interiéru. Dále byla vylepšena bezpečnost, a to jak aktivní, tak i pasivní díky systému ASC a proto, že základní výbava byla doplněna o boční a okenní airbagy.

Vůz Mitsubishi i-MiEV s elektromotory v kolech (Mitsubishi in-wheel motor Electric Vehicle) byl jako koncept představen v roce 2006. Produkční verze byla předvedena roku 2009, ale byla vybavena jediným synchronním elektromotorem s permanentními magnety u zadní nápravy, takže význam zkratky se změnil na Mitsubishi innovative Electric Vehicle.

Trakční elektromotor u Mitsubishi i-MiEV má výkon 47 kW a točivý moment 180 N.m. Je napájen z lithio-ionových akumulátorů o kapacitě 16 kWh, což mu podle japonského cyklu umožňuje dojezd 160 km. Dobití ze zásuvky 230 V/15 A trvá šest hodin. Největší rychlost vozu dlouhého 3395 mm je omezena na 130 km/h.

 

  • Mitsubishi i-MiEV v evropské podobě
  • Mitsubishi i-MiEV v evropské podobě
  • Mitsubishi i-MiEV v evropské podobě