fiat dobló prošel modernizací | Nové modely | autoweek.cz

Fiat Dobló prošel modernizací

Fiat Dobló prošel modernizací

16.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po užitkové verzi Fiat předvedl i osobní variantu modelu Dobló v modernizované podobě.

Fiat Dobló debutoval v roce 2000 a od té doby se jej prodalo asi 300 000 kusů. Nyní přichází oficiálně již čtvrtá generace tohoto velkoprostorového víceúčelového osobního nebo i dodávkového vozu, přesněji to ale je facelift druhé generace. Zaujme obrovským vnitřním prostorem a bohatou sériovou výbavou.

 

Od základu zrekonstruovaný rodinný van, postavený na prodloužené verzi platformy Fiat SCCS, dostal moderní design karoserie. Poskytne největší vnitřní prostor ve své třídě s pěti až sedmi sedadly v lépe odhlučněné kabině. Přichází s mnoha inovativními doplňky pro vyšší bezpečnost i jízdní komfort. Patří mezi ně především multimediální systém U-Connect s 5" displejem, který lze rozšířit o navigaci a digitální příjem rádiového signálu (DAB).

 

Karoserie může mít běžnou nebo zvětšenou výšku s normálním nebo delším rozvorem náprav a dvěma úrovněmi výbavy interiéru (Pop a Lounge). V tomto segmentu je unikátní nezávislé zavěšení zadních kol Bi-Link. V konfiguraci s pěti sedadly má Dobló zavazadlový prostor o objemu 790 l, s delším rozvorem dokonce až 1050 l. Sklopením zadní lavice jej lze zvětšit až na 3200 resp. 4000 l.

 

S výběrem ze sedmi úspornějších motorů v rozsahu výkonu 66 až 99 kW (90-135 k) dokáže ještě lépe naplnit potřeby aktivních rodin, které své vozidlo v pracovní dny využívají pro každodenní cesty a o víkendu jej proměňují ve flexibilní dopravní prostředek pro pěstování jejich zálib. Nabídka více než sta položek individuálního příslušenství proto zahrnuje např. i různé držáky na lyže a surfovací prkna.

 

Na výběr jsou zážehové motory FIRE 1,4 8V/70 kW (95 k) a turbodmychadlem přeplňovaný 1,4 T-Jet/88 kW (120 k), který je k dispozici i ve verzi na CNG. K dispozici jsou i turbodiesely s přímým vstřikováním paliva 1,6 16V MultiJet/66 nebo 77 kW (90 resp. 105 k), jehož méně výkonnou verzi lze kombinovat i s poloautomatickou převodovkou Dualogic. Nejvýkonnějším motorem v nabídce je turbodiesel 2,0 16V Multijet/99 kW (135 k).
 

Vůz, který se prodává i ve Spojených státech jako Ram ProMaster City, se vyrábí v turecké Burse.

  • Fiat Dobló prošel modernizací
  • Fiat Dobló prošel modernizací
  • Fiat Dobló prošel modernizací
  • Fiat Dobló prošel modernizací
  • Fiat Dobló prošel modernizací