nový vůz české výroby hyundai ix20 | Nové modely | autoweek.cz

Nový vůz české výroby Hyundai ix20

Nový vůz české výroby Hyundai ix20

04.11.2010 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Hyundai uvedl do prodeje nové auto vyráběné v České republice - malé MPV ix20. Korejská značka jej nechala zkonstruovat a navrhnout ve svém evropském středisku v Rüsselsheimu.

Design je dílem týmu vedeného Thomasem Buerklerem. Ten se snažil opustit běžný profil minivanu a nahradit jej sportovnějším tvarem připomínajícím crossover. Přitom využil stylistické prvky poprvé uvedené pro evropské modely u vozu ix35.

Podvozek, shodný s vozem Kia Venga, má vpředu vzpěry typu McPherson uložené v pomocném rámu a vzadu vlečená ramena se zkrutnou příčkou. Řízení je s elektrickým posilovačem. V nabídce je i asistent rozjedu do kopce HAC.

Turbodiesely s vysokotlakým vstřikováním systémem Common Rail U-II byly vyvinuty v Evropském výzkumném a vývojovém středisku v Rüsselsheimu. Už při 1500/min nabízí 90 % maxima točivého momentu. Pro tyto motory lze za příplatek získat systém ISG (Stop&Go)

Zážehové motory řady Gamma o objemu 1,4 l a 1,6 l jsou vybaveny proměnlivým časováním rozvodu CVVT.

Pro Hyundai ix20 je, stejně jako pro další modely vyráběné v české a slovenské továrně (tj. i30/i30cw a ix35), nabízen s unikátním Programem komplexní péče Hyundai, který je tvořen pětiletou zárukou bez omezení ujetých kilometrů, pětiletou asistenční službou zdarma a bezplatnými kondičními prohlídkami po dobu pěti let.

Hyundai ix20 se vyrábí v nejnovějším evropském závodu Hyundai v Nošovicích. Základní cena začíná již na 264 000 Kč včetně DPH. Základní výbava zahrnuje mj. šest airbagů ale nikoliv ESP.

"Hyundai ix20 je osobité moderní malé MPV, které nabízí harmonický celek s dynamickým stylem a vysokou úrovní funkčnosti. S modelem ix20 nabízíme mladým evropským rodinám vozidlo, které se nejen přizpůsobí jejich životnímu stylu, ale také zaujme jejich touhu po dobrodružství," prohlásil viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe Allan Rushforth. "Jsme naplněni optimismem ohledně budoucnosti našeho nového malého MPV. Pro ix20 jsme si stanovili ambiciózní, ale zároveň dosažitelný cíl prodeje 55 000 vozů ročně. Jsme přesvědčeni o tom, že uvedení modelu ix20 pomůže zvýšit celkový objem prodeje značky Hyundai a její podíl na evropském trhu. S ohledem na současný trend, kdy evropští motoristé přecházejí k menším vozům, očekáváme, že ix20 zaujme i kupující kompaktních vozů," řekl Allan Rushforth.

"Dynamický design, hospodárné motory, všestranná využitelnost a bezpečnost bez kompromisu - to všechno jsou vlastnosti, které již evropští zákazníci očekávají od značky Hyundai, a nový ix20 je ani v jednom z těchto ohledů nezklame. Příchodem modelu ix20 začíná období intenzivního uvádění nových modelů a novinka zajisté zavede vysoký standard pro naše budoucí modely. V následujících dvou letech představí Hyundai 12 dalších nových modelů a derivátů," dodal Allan Rushforth.

 

  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20
  • Nový vůz české výroby Hyundai ix20