brýle mini augmented vision | Trendy | autoweek.cz

Brýle Mini Augmented Vision

Brýle Mini Augmented Vision

20.05.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Značka Mini na šanghajském autosalonu předvedla svou vizi propojení brýlí pro rozšířenou realitu AR (Augmented Reality) s automobilem. Revoluční koncept zobrazování zlepšuje bezpečnost a pohodlí.
Projekt Mini Augmented Vision pracuje s jedním z hlavních trendů blízké budoucnosti – technologií rozšířené reality, jež zlepšuje vnímání reality tím, že zorné pole pozorovatele překrývá doplňkovými digitálními informacemi, obvykle prostřednictvím počítačové grafiky. Reálný a virtuální svět se v budoucnosti budou i při řízení automobilu více a více slučovat.
 
Současné Head-Up displeje umějí na čelní sklo promítat nejrůznější důležité informace přímo do zorného pole řidiče. V budoucnosti tuto technologii nahradí brýle AR. Projekt Mini Augmented Vision ukazuje potenciální výhody integrování tohoto typu brýlí do vozidel Mini.
 
Špičková technologie je kombinovaná s velkým zorným polem. Uživateli umožňuje vidět informativní zobrazení bez nutnosti přestat sledovat vozovku. To znamená, že ve sklíčkách řidičových brýlí se například zobrazují přímé navigační pokyny, takže řidič se může za všech okolností soustředit na řízení. Brýle jsou současně vybaveny technologií sledování, která zaručuje, že promítaná zobrazení nezakrývají ostatní účastníky provozu nebo případná nebezpečí na silnici.
 
Brýle Mini Augmented Vision se skládají z procesoru Qualcomm Snapdragon 805 a mobilní platformy Qualcomm Vuforia, která poskytuje technologii potřebnou pro určení polohy brýlí uvnitř vozu. Procesor Qualcomm Snapdragon 805 je zabudován do horní části obrouček, které jsou vybaveny senzory a kamerami. Ty se používají pro určování polohy brýlí ve vozidle a nejsou určeny pro natáčení videa nebo fotografií. Brýle jsou dále vybaveny dvěma stereoskopickými HD displeji pro trojrozměrné vidění, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Brýle mohou být uzpůsobeny potřebám lidí, kteří nosí kontaktní čočky, nebo je lze vybavit dioptrickými skly.

Aplikace Mini v brýlích fungují uvnitř vozu i mimo něj. Uvnitř jsou brýle Mini Augmented Vision spárovány se systémem Mini Connected a ovládají se pomocí ovladačů ve vozidle. Jsou-li mimo vozidlo, lze brýle AR obsluhovat ovládacími prvky na pravém spánku. Uvnitř vozu je řidič dokonce schopen ovládat některé jejich funkce pouhým otočením hlavy - například při parkování zobrazují konkrétní obraz prostoru za vozem.
  • Brýle Mini Augmented Vision
  • Brýle Mini Augmented Vision
  • Brýle Mini Augmented Vision
  • Brýle Mini Augmented Vision
  • Brýle Mini Augmented Vision
  • Brýle Mini Augmented Vision