seat mii - ten třetí | Nové modely | autoweek.cz

Seat Mii - ten třetí

Seat Mii - ten třetí

03.10.2011 | Rybecký Vladimír | Nové modely

V pravidelných cyklech představil koncern Volkswagen své tři minivozy. Po vozech Volkswagen up! a Škoda Citigo přichází Seat Mii. Všechny tři bude společně vyrábět Volkswagen Slovakia v Bratislavě.

Seat se vrací do segmentu, který opustil v roce 2004 po zastavení výroby modelu Arosa, vytvořeného na společném základě s Volkswagenem Lupo. Podobně jako v případě Škody Citigo se i Seat Mii od Volkswagenu up! navenek liší jen jiným uspořádáním přídě, koly a tvarem zadních světlometů. Podobně v interiéru se objevují jen jiné barvy potahů, odlišný volant upravená nabídka doplňků.

Seat Mii se, opět ve shodě se Škodou Citigo, objeví na domácím, tedy španělském trhu, v listopadu ve třídveřové podobě, zatímco do Evropy se vydá na jaře 2012. Pětidveřová verze přijde před koncem roku 2012.

Seat Mii má délku 3,56 m a hmotnost pouze 854 kg. Mii nabízí na svou třídu nadprůměrný prostor pro čtyři osoby a má zavazadlový prostor s objemem 251 l, po sklopení zadních opěradel až 951 l.

Na trh bude uveden s novými zážehovými tříválci 1,0 l s výkony 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Ve verzi Mii Ecomotive se systémem Start/Stop, rekuperací kinetické energie a dalšími opatřeními pro snižování spotřeby paliva vystačí s pouhými 4,2 l/100 km, což odpovídá hodnotě emisí CO2 pouhých 97 g/km.

Rovněž pro Seat Mii bude nabízen bezpečnostní asistent City s funkcí nouzového brzdění a přenosný informační a zábavní systém s 5" dotykovým displejem spojující audiosystém, navigaci, handsfree telefon a palubní počítač.

Pro zákazníky toužící po eleganci nebo sportovním charakteru jsou připraveny dvě sady doplňků Chic a Sport se speciálními barvami a ozdobnými prvky v interiéru. V obou případech jsou součástí výbavy kola z lehké slitiny a kůží obšitý volant. Speciálním vylepšením verze Chic je sada chromovaných prvků, zatímco verze Sport nabízí zatmavená okna a sportovní vyladění podvozku pro ještě sportovnější zážitky z řízení.

"Nový Mii je dokonalým partnerem pro každodenní život ve městě. Je mladý a svěží, promyšlen do nejmenšího detailu a vyroben podle nejvyšších měřítek kvality. Mii přináší do třídy malých vozů jasnou identitu značky Seat a má nejlepší předpoklady k tomu, aby získal významný podíl na trhu," říká president Seatu James Muir. "Mii je proto důležitým rozšířením portfolia modelů značky Seat a jasným krokem kupředu v realizaci strategie naší společnosti. S modelem Mii začínáme nejrozsáhlejší modelovou ofensivu v historii značky Seat."

 

  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí
  • Seat Mii - ten třetí