škoda octavia vstupuje na domácí trh | Nové modely | autoweek.cz

Škoda Octavia vstupuje na domácí trh

Škoda Octavia vstupuje na domácí trh

29.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi už z linky sjíždí Octavia Combi čtvrté generace. První vozy si zákazníci v ČR odvezou ještě letos Všichni autorizovaní prodejci značky Škoda v České republice přijímají objednávky na novou generaci.
Nová Škoda Octavia už má český ceník. Autorizovaná prodejní síť již nyní přijímá objednávky. Od 30. ledna budou všichni autorizovaní partneři značky Škoda v ČR disponovat výstavními a testovacími vozy. První nejrychlejší zájemci se však svých automobilů dočkají ještě do konce letošního roku. V současné době je možné objednat verzi Octavia Combi 1,5 TSI ACT/110 kW se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou s bohatou výbavou za doporučenou prodejní cenu 636 900 Kč včetně DPH. Stávající Octavia Combi 3. generace ve výbavové úrovni Ambition se stejnou pohonnou jednotkou pro modelový rok 2020 přijde na 578 900 Kč.
 
Do konce března příštího roku bude nová Škoda Octavia k dispozici výhradně v karosářské verzi Combi, ve dvou výbavových stupních a se třemi pohonnými jednotkami. V provedení liftback s bohatou výbavou přijde do prodeje na přelomu března a dubna příštího roku a postupně se připojí další provedení a motorizace. V základní specifikaci Ambitionbude nová Škoda Octavia 1,0 TSI/81 kW se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou ve verzi liftback s nadstandardní výbavou k dispozici za doporučenou cenu 456 900 Kč včetně DPH, a to na konci první poloviny roku 2020.
 
Výbava Ambition zahrnuje například dvouzónovou automatickou klimatizaci Climatronic, 10“ Virtuální kokpit, který nahradil analogové přístroje, LED světlomety vpředu i vzadu, asistent udržování jízdního pruhu, asistent rozpoznání únavy, 16“ litá kola, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a startováním tlačítkem, elektrické ovládání všech oken i vnějších zpětných zrcátek, malý kožený paket, multifunkční volant, 8palcový infotainment Swing s digitálním radiopříjmem, vyhřívané trysky ostřikovače čelního skla, 7 airbagů, tempomat s omezovačem rychlosti a mnoho dalších položek. Nejvyšší výbavový stupeň Style přidává například bezklíčový přístup Kessy pro všechny dveře, 10palcový infotainment Columbus s navigací, vyhřívané čelní sklo, přední mlhové LED světlomety, ambientní LED osvětlení interiéru, vyhřívání předních sedadel, zadní parkovací senzory, nebo síťový program s Cargo elementy v zavazadlovém prostoru.
 
Doporučená prodejní cena 636 900 Kč včetně DPH se vztahuje na specifikaci Ambition se zážehovým motorem 1,5 TSI ACT/110 kW nebo vznětovým motorem 2,0 TDI Evo/85 kW, v obou případech se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Verze s motorem 2,0 TDI Evo/110 kW a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG s novým řazením shift-by-wire vyjde na 731 900 Kč. Všechny tři motorizace lze kombinovat i s vyšším výbavovým stupněm Style, za který se připlácí 51 000 Kč. Na přání lze pořídit zvýhodněné pakety Ambition Plus za 15 000 Kč či Style Plus za 20 000 Kč, stejně jako řadu dalších položek volitelné výbavy.
 
V průběhu roku 2020 se do prodeje dostanou zákazníky oblíbené deriváty Scout, sportovně laděný RS, G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a poprvé v modelové řadě Octavia také plug-in hybridní verze Octavia iV.
 
Nová Octavia sjíždí z výrobní linky haly M13 v hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Zde automobilka již před více než 20 lety vyráběla první novodobou generaci vozu Octavia. Pro výrobu čtvrté generace automobilka připravila výrobní zařízení na zavedení inovativních procesů a technologií. Řadu složitých a fyzicky namáhavých výrobních kroků přebírají roboty. Díky inovativním technologiím mohou být pracoviště zaměstnanců Škoda Auto také mimořádně ergonomická. Z linky, jež patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě, bude denně sjíždět 1150 vozů čtvrté generace modelu Octavia, které následně zamíří k zákazníkům po celém světě.
 
Nová Škoda Octavia nabízí v moderním interiéru ještě velkorysejší prostor. Jeho dominantou je dvouramenný volant, který může být na přání vyhřívaný. Poprvé se ve voze značky Škoda volitelně nabízejí ergonomická sedadla, která nabízejí také elektricky ovládanou masážní funkci. Tato vrcholná verze se může pochlubit pečetí kvality AGR (Iniciativa pro zdravá záda). Obsahuje i funkci ventilace. Absolutní novinkou ve vozech Škoda je na přání dodávaný head-up displej, který promítá důležité informace jako například aktuální rychlost jízdy, navigační instrukce, rozpoznané dopravní značky nebo aktivované asistenční systémy přímo na čelní sklo.
 
Na přání jsou nabízeny inovativní Matrix-LED světlomety, které umožňují mít za tmy neustále rozsvícena dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. V nabídce jsou také Top LED zadní světla s osvětlenými krystalickými prvky a dynamickými směrovkami. Nově jsou ve voze Škoda k dispozici Antikolizní asistent, Asistent při odbočování, Varování při vystupování z vozu nebo Varování před lokálním dopravním omezením. Infotainment systémy lze částečně ovládat gesty. Zcela novým Simply Clever prvkem je komfortní plnicí hrdlo AdBlue, které u vozů vybavených vznětovým motorem dovoluje tankování kapaliny AdBlue také plnící pistolí určenou pro nákladní vozidla.
 
Dosud automobilka vyrobila více než 6,5 milionu kusů tohoto modelu, který patří k nejoblíbenějším kompaktním vozům nejen v České republice, ale také v Rakousku, Finsku či Švýcarsku. Se 400 000 prodanými vozy ročně je Octavia jedním z nejprodávanějších vozů v Evropě.
  • Škoda Octavia vstupuje na domácí trh
  • Škoda Octavia vstupuje na domácí trh
  • Škoda Octavia vstupuje na domácí trh
  • Škoda Octavia vstupuje na domácí trh
  • Škoda Octavia vstupuje na domácí trh