škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu | Nové modely | autoweek.cz

Škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu

Škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu

09.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto si připomíná 120 let angažování v motoristickém sportu. Při té příležitosti uvádí na český trh speciální edice svých nejprodávanějších modelů, které na toto významné jubileum odkazují.
Akční modely Scala 120 let Motorsport a Kamiq 120 let Motorsport mohou zájemci objednávat již nyní, od května přibude i akční model Octavia 120 let Motorsport. Zákazníci dostanou nadstandardně vybavené vozy s atraktivní doplňkovou výbavou a řadou dalších zvýhodnění. Speciální nabídka je omezena na 1000 vozů.
 
Václav Laurin a Václav Klement záhy po založení společného podniku začali na sportovním poli angažovat se svými výrobky. Premiéru si odbyli 30. června 1901, kdy Narcis Podsedníček na stroji L&K Slavia jako první motocyklista projel cílem 1200 km dlouhého závodu z Paříže do Berlína.
 
Akční modely Scala a Kamiq vycházejí z výbavového stupně Style, k němuž přidávají položky ze seznamu doplňkové výbavy: sportovní sedadla, hliníkové pedály, černý strop, sportovní multifunkční volant, volbu jízdního režimu, černá leštěná kola Propus Aero, černé doplňky karoserie a bezklíčový přístup Kessy (Scala), resp. Sunset (Kamiq).
 
Oba vozy nabízí ve standardní výbavě Bi-LED přední světlomety s přisvěcováním při odbočování a do zatáček, Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru, parkovací senzory vzadu, světelný a dešťový senzor, Front Assist, asistent rozjezdu do kopce, asistent udržování jízdního pruhu nebo dva kotvící body ISOFIX a Top-Tether na zadních sedadlech. U kompaktního hatchbacku Scala ochrání cestující 6 a městské SUV Kamiq nabízí 9 standardně dodávaných airbagů.
 
S motorem 1,0 TSI/70 kW (95 k) se dá Scala 120 let Motorsport pořídit za 482 900 Kč a Kamiq 120 let Motorsport za 495 900 Kč včetně DPH. Celkové zvýhodnění obou akčních modelů může dosáhnout až 83 200 Kč, při čemž zahrnuje produktové zvýhodnění téměř 13 000 Kč, balíček služeb Mobilita Plus za zvýhodněnou cenu 5010 Kč, 60% slevu na pojištění, slevu přes 37 000 Kč při využití značkového financování Škoda Financial Services a bonus při výkupu vozu v hodnotě 20 000 Kč.
 
Mladoboleslavská automobilka nebude oslavovat 120 let působení v oblasti motorsportu pouze akčními modely. Již dříve oznámila podporu osmi posádkám dealerských týmů v MČR v rallye. Spoustu aktivit má Škoda Auto Česká republika připraveno i pro jednotlivé rallye.

  • Škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu
  • Škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu
  • Škoda uvádí akční modely 120 let motorsportu