cebia a essox spustily společný program | Tiskové zprávy | autoweek.cz

 Cebia a Essox spustily společný program

Cebia a Essox spustily společný program

02.04.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Společnosti Cebia a Essox uvedly na trh program Auto s rozumem pro zákazníky, kteří si kupují ojeté vozidlo na inzerát od soukromé osoby. Součástí programu je prověření historie vozidla, jeho základní prohlídka a možnost nákup financovat pomocí dostupného úvěru.
Na www.autosrozumem.cz si zájemce může pro vybrané vozidlo provést orientační kalkulaci financování. Bude-li mít zájem o uzavření nabízeného úvěru, prověří ještě před případným samotným zakoupením vozidla specialisté společnosti Cebia historii vybraného vozidla pomocí systému Autotracer. 

V rámci této služby jsou prověřovány především záznamy stavu tachometru, skutečný rok výroby, případné záznamy servisních úkonů a záznamy o předchozích poškozeních a další informace z historie vozidla. Zároveň technik Cebia uskuteční prohlídku vozidla, kde se zejména soustředí na kontrolu VIN a výrobního štítku vozidla a kontrolu tloušťky laku na vozidle s cílem identifikovat případné předchozí opravy vozidla.

Ke koupi vozu program poskytuje právně bezpečnou kupní smlouvu, kterou uzavírá prodávající s kupujícím. Všechny služby jsou poskytovány zdarma, resp. platí jen zálohu na služby, která se mu vrací v případě uzavření úvěrové smlouvy.

„Chceme zákazníkům, kteří kupují vozidlo mimo autobazar, poskytnout nejen atraktivní financování, ale i další spojené služby. Naším cílem je, aby kupující získal jistotu při nákupu vozu pomocí základního prověření vozidla. Proto poskytujeme zákazníkům programu Auto s rozumem prověření historie vozidla ve stejném rozsahu, jaké je dostupné na www.zkontrolujsiauto.cz. Navíc provedeme základní prohlídku identifikátorů vozidla a měření laku. A všechny tyto služby zákazník získá k úvěru zdarma,“ uvedl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

„V rámci programu Auto s rozumem poskytujeme úvěr na vozy maximálně do 12 let stáří a financujeme až na 100 % jejich ceny. Zákazník si může zvolit délku splácení od 24 do 84 měsíců. Schvalování žádosti o financování probíhá na počkání v režimu on-line stejně jako kdyby zákazník kupoval vozidlo u obchodníka. Kupující je pak obratem informován o výsledku posouzení své žádosti, a po vyřízení všech nezbytných formalit, je mu poskytnuta požadovaná částka, kterou použije na zaplacení kupní ceny vozidla prodávajícímu. V případě zájmu si může nový majitel sjednat i veškeré potřebné pojištění tak, aby z místa prodeje mohl v klidu odjet ve svém novém vozidle,“ doplnil Ing. Luděk Čermák, MBA, obchodní ředitel společnosti Essox.