ds partnerem festivalu francouzského filmu 2019 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

DS partnerem Festivalu francouzského filmu 2019

DS partnerem Festivalu francouzského filmu 2019

10.11.2019 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Francouzská prémiová značka DS se podruhé stala partnerem Festivalu francouzského filmu v ČR.
Letošní už 22. ročník proběhne ve dnech 20. až 27. listopadu v Praze, 21. až 27. listopadu v Ostravě a Českých Budějovicích, 24. až 28. listopadu v Hradci Králové a 24. listopadu až 1. prosince v Brně. Češi i Francouzi mají rádi humor, komedie, detektivky i milostné příběhy. Všechny tyto žánry se budou linout letošním ročníkem Festivalu. DS ztvárňuje roli oficiálního dopravce a sponzora této kulturní události.
 
Festival francouzského filmu je filmová přehlídka, která nejširšímu českému obecenstvu představuje to nejlepší z francouzské produkce. Projekce se budou odehrávat v Praze v sálech kin Světozor, Lucerna, Kino 35 (Francouzský institut v Praze) a v Edison Filmhub.
 
Pro slavnostní večer Festivalu se značkou DS byl vybrán nejnovější film světoznámého režiséra Claudia Lelouche Nejlepší léta jednoho života. Film završuje milostný opus Muž a žena (1966) a Muž a žena po 20 letech (1986) s hvězdnými herci Jean-Louis Trintignantem a Anouk Aimée. Bývalý závodník, kterého jsme v předchozích filmech poznali jako hvězdu Rallye Monte Carlo a Rallye Dakar, se ztrácí ve vzpomínkách. Jeho syn se snaží mu pomoct a vyhledá tu, kterou si jeho otec nedokázal udržet aby navázali tam, kde tehdy skončili.
 
Kromě úvodního filmu Festivalu Tenkrát podruhé od Nicolase Bedose o Victorovi, rozčarovaném šedesátníkovi, který chce znovu zažít nejdůležitější týden svého života, kdy před čtyřiceti lety potkal svou velkou lásku, bude na festivalu uvedeno několik filmových předpremiér, např.: Portrét dívky v plamenech od Céline Sciammaové , Slitování od Arnauda Desplechina, Loni v Marienbadu od Alaina Resnaise, Bílá jako padlý sníh od Anne Fontaineové, Bezstarostná dívka od Rebeccy Zlotowské a Yao od Philippa Godeaua.