elantra překonala hranici deseti milionů prodaných vozů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Elantra překonala hranici deseti milionů prodaných vozů

Elantra překonala hranici deseti milionů prodaných vozů

05.11.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Držitel ocenění AutoBest 2012 se řadí mezi desítku nejprodávanějších aut všech dob.

Od roku 1990, kdy model Hyundai Elantra vstoupil na trh, bylo prodáno deset milionů vozů. To znamená v průměru 420 000 aut ročně, 1100 každý den. Hyundai Elantra, na některých trzích označovaná jako Avante, se stala jedním z deseti nejprodávanějších vozů historie automobilového průmyslu.

 

„Dosažení tohoto historického milníku je důkazem, že Elantra má výdrž a kvalitu provázenou atraktivním designem, funkčností a výkonem ve své třídě," řekl výkonný ředitel Hyundai Motor Tak Uk Im. „Ukazuje to také naši schopnost rychle se přizpůsobit měnící se preferenci spotřebitelů a nadále rozvíjet segment kompaktních vozů s výbavou kdysi vyhrazenou jen pro luxusní vozidla."

 

Pátá generace modelu Elantra je stále vyhledávaným vozem ve vysoce konkurenčním segmentu kompaktních vozů. Během svého působení na trhu získal řadu ocenění, včetně toho nejvyššího ve své kategorii, a to prestižní ocenění kvality JD Power 2014 US Initial Quality StudySM (IQ). Dále získal například ocenění AutoBest v Evropě, Severoamerické auto roku, Auto roku v Jižní Africe a Kanadě, to vše v roce 2012.