opel i v období krize vykazuje zisk! | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Opel i v období krize vykazuje zisk!

Opel i v období krize vykazuje zisk!

30.07.2020 | | Tiskové zprávy

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů eur.
I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí Covid-19 a v prvních šesti měsících roku 2020 bylo v Evropě registrováno o téměř 40 % méně aut než před rokem, Opel bojuje a na rozdíl od řady silných konkurentů se drží v černých číslech. Během prvních šesti měsíců Opel vykázal operativní zisk ve výši 110 milionů eur!
 
„Opel už pět pololetí za sebou vykazuje zisk, což je po předchozích dvou dekádách ztrát a s přihlédnutím k obrovskému zásahu vinou Covid-19 úžasný výkon. Není ale vyhráno. Je zjevné, že krize je celosvětová a globální ztráty prosperity se v celé šíři teprve projeví. Realisticky řečeno: virus není poražen, ještě nejsme na konci pandemie. Čelíme největší výzvě v celém poválečném období,“ říká generální ředitel německé automobilky Michael Lohscheller.
 
Výhodou Opelu je, že v řadě ohledů je do nadcházejícího nesmírně náročného období dobře vybaven. Zanedlouho vyjedou nové lákavé modely - skvělým dokladem může být nová Mokka. Opel také udělal největší pokrok ve snižování flotilových emisí a plní už dříve jasně definovaný plán elektromobility. Stále také investuje do budoucnosti - například do zavedení výroby článků akumulátorů v továrně v německém Kaiserslauternu Opel vyčlenil dvě miliardy eur. V mateřském závodě v Rüsselsheimu se v roce 2021 začne vyrábět Astra zcela nové generace a z tohoto závodu bude vyjíždět i model sesterské značky DS a v továrně v Eisenachu byla nedávno zahájena výroba hybridního modelu Grandland X Hybrid s pohonem předních kol.
 
Pro německou automobilku i v době největší krize automobilového sektoru stále platí strategie: Opel bude trvale ziskový, elektrický a globální! Po nedávném návratu na ruský trh se Opel začíná prosazovat i v Japonsku a v plánu jsou i další dosud neobsazované destinace.