šéf společnosti bosch varuje před přísnými klimatickými cíli | Aktuality | autoweek.cz

Šéf společnosti Bosch varuje před přísnými klimatickými cíli

Šéf společnosti Bosch varuje před přísnými klimatickými cíli

20.05.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Generální ředitel společnosti Bosch Volkmar Denner varoval před důsledky příliš přísných limitů CO2. Podle něho je ochrana klimatu důležitá, ale stejně tak důležitá jsou i pracovní místa. Mobilita by se neměla stát privilegiem.

Pro generálního ředitele společnosti Bosch Volkmara Dennera bude rok 2021 osudovým rokem evropského automobilového průmyslu. Poté, co byly zpřísněny mezní hodnoty CO2 a norma Euro7 v rozhovoru pro noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung vyzval politiky, aby „postupovali sociálně vyváženým způsobem a neohrožovali podstatnou část evropské průmyslové základny. Mobilita musí být zároveň cenově dostupná a nesmí se stát výsadou pro ty, kdo si ji mohou dovolit,“ uvedl Denner.
 
„Ochrana klimatu je velmi důležitá, ale stejně tak jsou důležité zdravé hospodářství a dobrá pracovní místa. Nemůžeme se spoléhat na to, že prosperita, kterou jsme v Německu získali za celá desetiletí, je zaručena. Také nevěřím v neustálé formulování ambicióznějších cílů aniž bychom dostatečně mluvili o prostředcích k jejich dosažení,“ varoval šéf společnosti Bosch.