navigace a kamera v jednom | Autoservis | autoweek.cz

Navigace a kamera v jednom

Navigace a kamera v jednom

03.01.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Mio uvedl na trh novinku Mio Combo 5107 v podobě 5" navigace do auta, která je zároveň vybavena kamerou pro záznam situace před vozidlem.

Mio Combo 5107 je určena pro ty zákazníky, kteří chtějí využívat výhod obou zařízení najednou, uspořit místo na čelním skle a zredukovat napájení ze dvou zásuvek na jednu.

 

Navigace s kamerou Mio Combo 5107 Lifetime je vybavena 5" displejem s matným povrchem proti odleskům s více než dvojnásobným rozlišením (800 x 480) oproti stávajícím modemům. Také se jedná o doposud nejrychlejší model s dvoujádrovým procesorem ARM11 s 500 MHz. Standardně obsahuje 4 GB interní paměti pro mapy 44 zemí Evropy s doživotní aktualizací, IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy a funkci LearnMe Pro k optimalizaci trasy dle zvyklostí řidiče. Jako nejvyšší modely navigací je model Combo 5107 vybaven video vstupem, do kterého lze připojit například parkovací kameru nebo přehrávač DVD.

 

Vestavěná kamera v navigaci má rozlišení 1 MPx a zpracovává video v HD kvalitě 720p, 30 snímků/s. Úhel záběru činí 118° diagonálně a 101° horizontálně. Za horších světelných podmínek se využívá přísvitu čtyř integrovaných IR diod. Záznam se ukládá na 8 GB microSD kartu. V případě potřeby ji lze zaměnit za kartu s kapacitou až 32 GB Class 4 a více. 

 

Kamera je vybavena tříosým g-senzorem přetížení, který sleduje, pokud v jakémkoliv směru (i zezadu) dojde k prudké změně pohybu. Záznam je ukládán do grafu, takže lze snadno zjistit, jaké síly působí na vozidlo v průběhu cesty a z jakého směru přišel případný náraz. Kamera v kombinaci s integrovanou GPS je schopna zároveň s videm nahrávat i přesnou pozici, směr a rychlost. Při přehrávání záznamu v programu MiVue Manager je nahrané video automaticky synchonizováno s polohou vozidla na Google Maps.

 

Mezi standardní funkce patří technologie IQ Routes, která využívá informace získané od milionu řidičů za účelem vypočítání co nejvhodnější trasy. Dále je zde 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek ve funkci Lane Guidance. Průvodce tunelů automaticky dopočítává polohu vozidla ve chvíli, kdy je zařízení bez GPS signálu. Při dojezdu do cíle lze využít Parkovací asistent, který do 1 km v okolí nalezne nebližší parkovací místa a zároveň si pamatuje polohu vozidla, takže dovede majitele zpět na místo. Po zadání cíle jsou nabídnuty čtyři varianty tras - nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější.

 

Mio Combo 5107 Lifetime obsahuje 44 map zemí Evropy, které mají zajištěny aktualizace po dobu životnosti přístroje a jsou prováděny až 4x ročně. V případě, že se řidič rozhodne navštívit jiné země, než jsou obsaženy v navigaci, lze využít ojedinělou možnost Půjčování map s pronájmem pouze na potřebnou dobu. Navigace Mio Combo 5107 Lifetime včetně 8 GB microSD karty je dostupná za doporučenou cenu 4999 Kč vč. DPH.

  • Navigace a kamera v jednom
  • Navigace a kamera v jednom
  • Navigace a kamera v jednom
  • Navigace a kamera v jednom