nová cng stanice v brně | Trendy | autoweek.cz

Nová CNG stanice v Brně

Nová CNG stanice v Brně

02.02.2012 | | Trendy

RWE Plynoprojekt zahájil provoz nové CNG plnicí stanice v Brně - Slatině. Tato plnička je integrovaná do stávající čerpací stanice společnosti Benzina.

V České republice dnes funguje již 36 veřejných plnicích stanic na CNG. Právě dnes byla otevřena CNG stanice v Hviezdoslavově ulici v Brně-Slatině, která je součástí klasické čerpací stanice Benzina. Tato stanice tak nabízí klasický zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty. Zákazníci mohou na pokladně platit stávajícími CNG kartami, bankovními kartami, fleetovými kartami a v hotovosti. Stanice je otevřena 24 hodin denně.  Způsoby platby: CNG CardCentrum, bankovní karty, fleetové karty i v hotovosti. Tato plnicí stanice nahrazuje původní CNG stanici v areálu Jihomoravské plynárenské, a.s.

"Počet motoristů, kteří využívají zemní plyn jako pohonnou hmotu, stále narůstá. Celkem je v ČR provozováno již téměř 3500 CNG vozidel, z toho přes 3000 osobních a užitkových aut. CNG motoristé jistě ocení možnost natankovat CNG na klasických čerpacích stanicích, tak jako například od dnešního dne i v Brně," říká Markéta Schauhuberová, manager České plynárenské unie.