e.on zprovoznil další plnící stanice na cng | Trendy | autoweek.cz

E.ON zprovoznil další plnící stanice na CNG

E.ON zprovoznil další plnící stanice na CNG

22.01.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost E.ON pracuje již několik let a buduje veřejné plnící stanice na CNG. Nejnovější stanice jsou v provozu v Brně a Humpolci.

Nejnovější stanice jsou v provozu v Brně v prostoru čerpací stanice Benzina Plus na Kaštanové ulici a svoji premiéru si odbyla koncem loňského roku i veřejná plnící stanice na CNG v Humpolci. Ta je umístěna 500 m od exitu na 90 km dálnice D1 v prostoru stanice Benzina-Humpolec-Vystrkov. Společným provozovatelem jsou společnosti E.ON Energie a Next Energy. Technologii tvoří zařízení společnosti Bauer Kompressoren o výkonu 140 Nm3/hod. Díky tomuto výkonu lze zabezpečit dostatečnou kapacitu plnění pro zákazníky. Stojany jsou osazeny koncovkami jak pro plnění osobních a dodávkových vozů, tak pro velká nákladní vozidla i autobusy. K placení je možno využít hotovostní platby, platební a kreditní karty, CNG karty a fleet card.

Cena plynu je stanovena na 26,50 Kč/kg. Jedná se o ekvivalent 1,4 litru benzinu. Přepočtem tudíž můžeme stanovit cenu na 18,90 Kč/l, což při průměrné ceně benzinu 36 Kč/l znamená úsporu 47 %. Záměrem společnosti E.ON je budovat v dalších letech 3 až 4 stanice ročně, a to v prostorách veřejných čerpacích stanic.