koloběžka s elektromotorem e-kick pro peugeot 3008 | Trendy | autoweek.cz

Koloběžka s elektromotorem e-Kick pro Peugeot 3008

Koloběžka s elektromotorem e-Kick pro Peugeot 3008

25.05.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnosti Peugeot a Micro Mobility společně vyvinuly koloběžku s elektromotorem e-Kick, která byla odhalena společně s novým SUV Peugeot 3008.
Společnosti Peugeot a Micro Mobility se rozhodly využít své zkušenosti s výrobou automobilů a skútrů resp. koloběžek. Výsledkem je koloběžka e-Kick s elektromotorkem, která nabízí snadné cestování po městě.
 
Elekrokoloběžka e-Kick má hmotnost jen 8,5 kg. Zařízení zajišťující elektropohon Motion Control vyvinula společnost Micro. Tento systém, který je zabudovaný do platformy (lithio-ionová baterie) a k  zadnímu kolu (elektromotor) nabízí dojezd 12 km. Elekrokoloběžka e-Kick dosahuje rychlosti až 25 km/hod a pro větší bezpečnost používá vedle klasické brzdy i motorovou brzdu, která dobíjí baterii.
 
Koloběžka e-Kick je určena pro zákazníky, kteří hledají doplňková řešení mobility ke svému automobilu. Díky dokovací stanici je možné koloběžku e-Kick uložit do zavazadlového prostoru nového SUV Peugeot 3008, kde se současně při jízdě vozu nabíjí její baterie. Kromě toho je možné baterii dobít během přibližně jedné hodiny přes elektrickou zásuvku.
 
Peugeot a Micro Mobility zahájí prodej elektrokoloběžky v posledním čtvrtletí roku 2016.