mitsubishi outlander phev na českém trhu | Trendy | autoweek.cz

Mitsubishi Outlander PHEV na českém trhu

Mitsubishi Outlander PHEV na českém trhu

01.07.2014 | Rybecký Vladimír | Nové modely

 

Mitsubishi Outlander PHEV už zaznamenal úspěchy na vybraných evropských trzích, kde mu napomáhá politika dotací ekologických systémů pohonu. Na českém trhu je k dispozici za cenu 1 250 000 Kč. 

 

MMC staví na vlastních více než čtyřicetiletých zkušenostech s výzkumem a vývojem na poli elektromobilů započatým již roku 1966. S modelem Outlander PHEV nyní MMC nabízí novou generaci hybridních vozidel s možností dobíjení akumulátorů ze zásuvky.

 

Model Outlander PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle, tj. vozidlo s hybridním elektrickým pohonem s dobíjením ze zásuvky) byl poprvé odhalen v září 2012 na autosalonu v Paříži a v lednu 2013 byl uveden na japonský trh. Od té doby se postupně v několika vlnách začal prodávat i v Evropě, nejprve v říjnu 2013 v Nizozemsku, Švýcarsku, Norsku a Švédsku, tedy zemích, které dotují nákup či provoz vozidel tohoto typu.

 

Od představení tohoto modelu do 1. února 2014 automobilka Mitsubishi Motors shromáždila v Evropě celkem přes 15 tisíc objednávek. Od počátku roku 2014 se začaly přijímat objednávky ve většině evropských zemí, přičemž první vozy si zákazníci již převzali.

 

MMC má v plánu dosáhnout ve svém japonském závodu Okazaki objemu výroby přes 50 000 vozů, přičemž největším trhem má být právě Evropa.

 

Outlander PHEV nevznikl přestavbou některého ze stávajících vozů s klasickým pohonem spalovacím motorem, ale nepředstavuje ani čistě plug-in hybridní technologii. Outlander PHEV je třetí variantou pohonu v rámci modelové řady Outlander vedle verzí se zážehovými a vznětovými motory.

 

Outlander PHEV vyšel výhradně z vlastního vývoje včetně elektronického operačního systému PHEV. Umožňuje pohodlně přepravit pět cestujících a má zavazadlový prostor o objemu 463 l. Jeho dojezd je až 824 km při emisích CO2 podle metodiky EU jen 44 g/km.