projekt sdílení elektromobilů pro firmy flexiauto | Trendy | autoweek.cz

Projekt sdílení elektromobilů pro firmy Flexiauto

Projekt sdílení elektromobilů pro firmy Flexiauto

02.07.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost innogy a skupina Auto Palace otestují sdílení 15 elektromobilů. Pilotní projekt je určený pro firmy z Prahy, které využijí možnost parkování v modrých zónách zdarma. Prvním klientem je velkoobchodní řetězec Makro.

Energetická skupina innogy v ČR se skupinou Auto Palace zahájily pilotní fázi projektu Flexiauto na pronájem a sdílení elektromobilů firmám pro potřeby jejich zaměstnanců. Ti si auto mohou v mobilní aplikaci objednat pro nejrůznější účely od cesty pro svačinu či na jednání až po víkendové výlety s rodinou.
 
Klientům bude po podpisu smlouvy poskytnut elektromobil, nabíječka a vybavení pro sdílení. Prvním klientem služby Flexiauto je velkoobchodní řetězec Makro.
 
Příštích šest měsíců a vzorek 15 aut v patnácti firmách rozhodnou o dalších investicích. Elektromobil je k dispozici nepřetržitě 24 hodin, sedm dní v týdnu a Auto Palace Group zajišťuje jeho údržbu, servis a čištění. Aktuálně je v nabídce model Volkswagen e-up! v černé barvě. Na přání klienta mohou být poskytnuty rovněž modely Renault Zoe nebo BMW i3. Nabíječku instaluje innogy přímo v objektu firmy.
 
Dvouměsíční zkušební provoz přímo v innogy ukázal, že v porovnání s vozem poskytnutým zaměstnancům na operativní leasing najezdí Flexiauto třikrát více kilometrů. Navíc odpadají náklady na údržbu. Provozní náklady jsou přibližně na dvou třetinách a parkování je výrazně levnější. Jeho vytíženost překročila 70 % a rezervace má až do konce prázdnin.
 
„Aby se elektroauto vyplatilo, musí jezdit. Proto našim partnerům nabízíme elektromobil s kompletním vybavením, které umožní využití pro služební i soukromé jízdy, 24 hodin denně. Jde o výraznou zaměstnaneckou výhodu určenou zejména pro mladou generaci zaměstnanců, kteří neradi čekají a vše řeší on-line. Navíc s elektromobilem mohou parkovat v modrých zónách zdarma,“ uvedl produktový manažer ze společnosti innogy Energie Pavel Špaček.
 
„Službu carsharingu vidíme jako příležitost inovovat náš současný byznys autopůjčovny a vstoupit na trh elektromobility. Oproti standardní půjčovně nebo carsharingu z ulice nabízíme prémiovou službu. Pronájemce se o nic nestará, vše přebíráme my, ať už se jedná o údržbu nebo nabíjení. Pilotní projekt je určený pro firmy z Prahy,“ sdělil Ondřej Prejzek, Business Development and Innovation Director z mezinárodní skupiny AutoBinck, pod kterou v České republice patří prodejny se značkou Auto Palace.