novinky zetoru na agritechnice | Doprava | autoweek.cz

Novinky Zetoru na Agritechnice

Novinky Zetoru na Agritechnice

14.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka Zetor se opět prezentuje na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru. Hlavní novinkou je první stroj v sériovém provedení v novém atraktivním Zetor Designu Major HS 80.
Zetor Tractors na letošní ročník veletrhu Agritechnica přivezl spoustu novinek. Tou nejočekávanější bylo představení prvního traktoru v novém atraktivním designu v sériovém provedení, kterým je Major HS 80. Na veletrhu značka seznamuje i s novými traktory Utilix a Hortus o výkonech od 40 k do 70 k. K vidění jsou i modernizované modely Proxima a Forterra. Společnost na veletrhu oslovuje i partnery, kteří mají zájem odebírat Zetor komponenty, jako jsou motory, převodovky a kompletní pohonná ústrojí.
 
Nový design
Myšlenka na nový design traktorů se zrodila před třemi roky se záměrem vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou. „V roce 2015 jsme představili světu moderní revoluční designovou vizi. Velmi pozitivní ohlas nás utvrdil v tom, že nový design posune značku dále a kromě techniky pod kapotou budeme schopni nabízet traktory, které už z dálky budou přitahovat pozornost. Dnes, o dva roky později, na stejném místě, představujeme první model v novém designu, který na trh uvedeme v polovině příštího roku,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors.
 
Nové modelové řady
Společně s aplikací nového designu pokračují práce na modernizaci a rozšíření produktového portfolia. Na Agritechnice jsou tak představovány dvě nové modelové řady traktorů Utilix a Hortus s výkony od 40 k do 70 k. „V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje - v závislosti na trhu - úrovně 10 až 30 %. Na tuto situaci reagujeme uvedením na trh dvou nových modelů traktorů ve čtyřech specifikacích,“ uvádí Robert Todt.
 
Novou řadu Utilix tvoří Utilix HT 45 a Utilix HT 55, nabídku modelů Hortus představují Hortus CL 65 a Hortus HS 65. Stroje jsou výkonné, jednoduché na ovládání a nenáročné na údržbu. Těmito modely se zároveň rozšiřuje nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů.
 
Na trh budou uvedeny v prvním čtvrtletí roku 2018. Stroje budou dostupné na všech trzích, kde Zetor působí, především na evropském a severoamerickém kontinentu. V USA společnost plánuje v roce 2018 prodat několik stovek kusů těchto nových strojů pod označením Major HT a Major HS.
 
„Rozšířit produktovou nabídku hned o čtyři nové modely se nám podařilo navázáním spolupráce s výrobcem traktorů TYM Tractor. Jihokorejský partner bude do Zetoru dodávat stroje v požadované specifikaci,“ doplňuje Robert Todt.
 
Bezpečnější modely pro rok 2018
Že Zetor neustále vylepšuje i své stávající modely dokazuje další vlna modernizace týkající se modelových řad Major, Proxima a Forterra. Modely pro rok 2018 přinášejí především větší bezpečnost. Hlavním bezpečnostním prvkem je využití nových brzdových systémů, kdy jsou brzděny obě nápravy a všechna kola jsou nezávisle brzděna mokrými diskovými brzdami, s výjimkou traktoru Proxima o maximální rychlosti 30 km/h. V kabině je senzor, který zajistí, že stroj nepojede dále, pokud řidič nebude sedět na sedadle. Navíc je sedadlo řidiče a spolujezdce vybaveno samonavíjecím bezpečnostním pásem. Také se zvýšil přetlak, aby nevnikaly do kabiny nečistoty z okolí. K usnadnění práce dopomůže barevné sjednocení ovládacích prvků i ovládacího panelu.
 
Nabídka pohonných jednotek
Zetor jako jedna z mála značek na světě vyvíjí a vyrábí vlastní komponenty zejména motory. Jejich využití je možné i v jiných strojích než v traktorech. Motory Zetor jsou u zákazníků ceněny pro nízké provozní náklady a vysokou odolnost. Nabídku motorů tvoří tří-, čtyř- a šestiválcové motory s výkony od 50 k do 170 k. Motory se nabízejí včetně tzv. aftertreatmentu, tedy systému zachycujícím nečistoty a škodliviny. Dalším výrobním artiklem společnosti jsou převodovky. Motory a převodovky se nabízejí buď samostatně, nebo jako součást powertrainu, tedy včetně náprav a dalších komponent. Aktuálně je powertrain odebírán ruským partnerem Kemp.
 
  • Novinky Zetoru na Agritechnice
  • Novinky Zetoru na Agritechnice
  • Novinky Zetoru na Agritechnice
  • Novinky Zetoru na Agritechnice
  • Novinky Zetoru na Agritechnice